آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

 

یکی از آکادمی های معروف هنر در چک,آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک می باشد.این آکادمی دارای اساتید با تجربه طراحی و معماری می باشد که دانشجویانی که از این آکادمی فارغ  التحصیل شده اند,در حال حاظر جزء مشاهیر هستند.

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک در حال حاظر دارای شش دانشکده و همچنین ۲۴ آتلیه می باشد که سرپرستی آتلیه ها بر عهده هنرمندان مشهور می باشد.

 

دانشکده های آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

۱-دانشکده معماری
۲-دانشکده گرافیک
۳-دانشکده طراحی
۴-دانشکده هنرهای زیبا
۵-دانشکده هنرهای عملی
۶-دانشکده تاریخ هنر و زیباشناسی

 

شرایط تحصیل در آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

متقاظیانی که قصد تحصیل در آکادمی هنر ,معماری و طراحی شهر پراگ دارند باید به مدت شش سال به صورت تمام وقت در آکادمی تحصیل کنند ,سپس به دانشجویان مدرک Mg.A اعطا می کنند که در سطح مدرک کارشناسی (لیسانس )می باشد.

رشته های تحصیلی دیگر چون تاریخ و طراحی وسایل ارتباط جمعی به تازگی در این دانشگاه تدریس می شود که در مقطع کارشناسی ارشد و دوره های دکترا به زبان کشور چک تدریس می شود.همچنین رشته هنرهای بصری در مقطع کارشناسی ارشد  به زبان انگلیسی در این اکادمی تدریس می شود.

 

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک به دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه دارند بورسیه اعطا نمی کند,باید متقاظیان تحصیل در این آکادمی شهریه دانشگاه را بپردازند.

 

شهریه های آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

طبق قانون بیشتر دانشگاه ها تحصیل در رشته هنر گران تر از رشته های دیگر می باشد,هزینه تحصیل در رشته هنر در آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک ترمی بین ۲۵۰۰ دلار الی ۳۵۰۰ دلار می باشد.

اما هزینه تحصیل در رشته ی معماری و طراحی در آکادمی هنر تقریبا ترمی ۱۷۰۰ دلار الی ۲۰۰۰ دلار می باشد.

اگر دانشجویان بتوانند در آکادمی به زبان چکی تحصیل کنند تخفیف ویژه برای انها محسوب می شود که حداقل شامل ۳۰% الی ۵۰% تخفیف می باشد.