دانشگاه زیجیانگ چین

دانشگاه زیجیانگ چین در شهر هانزو چین قرار دارد که فاصله آن با شانگهای حدودا ۱۵۰ کیلومتر می باشد که این شهر چین جز شهرهای پیشرفته و مجهز آسیا محسوب می شود.

Zyjyang University of China

دانشگاه معروف زیجیانگ چین که در رنکینگ ۱۶۵ در جهان و رنکینگ ۲۵ در آسیا قرار گرفته است,از بهترین دانشگاه های اسیا و جهان می باشد.که اگر بخواهیم این دانشگاه را با بهترین دانشگاه های ایران بسنجیم  دانشگاه های تهران , صنعتی شریف به عنوان برترین دانشگاه های ایران هر دو در فهرست QSجایگاهی بین ۶۰۰ تا ۶۵۰می باشند .

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه زیجیانگ چین بسیار مناسب برای دانشجوهای زرنگ می باشد ,در این دانشگاه برای تحصیل در دوره دکترا که مدت زمان تحصیل آن  ۶ سال و نیم بوده و دانشجویانی که در رشته های تحصیلی که دارای مدرک دیپلم ریاضی و یا تجربی بوده و بین ۱۷ تا ۳۰ سال سن دارند می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

برای تحصیل در دانشگاه زیجیانگ چین در رشته پزشکی (به زبان انگلیسی تدریس می شود)مدرک زبان  IELTS نیاز نمی باشد ,اما شما در هر ترم تحصیلی به دانشجویان در این دانشگاه  ۴ واحد هم زبان چینی ارائه می شود.این ۴ واحد در هر ترم به این دلیل می باشد که شما در ابتدای شروع ترم اول در سال پنجم از تحصیل شما در رشته پزشکی به زبان چینی مسلط باشید.

شما با تحصیل در این دانشگاه که از نظر رنکینگ جهانی در رتبه خوبی قرار گرفته است ,بعد از پایان تحصیل در این دانشگاه می توانید برای طبابت یا ادامه تحصیل در ایران اقدام کنید و هیچگونه مشکلی نداشته باشید زیرا  مدرک تمامی دانشگاه هایی که در جمع ۱۰۰۰ دانشگاه برتر فهرست QSقرار دارند معتبر ارزشیابی شده است.

هزینه تحصیل در دوره دکترا در این دانشگاه تقریبا با مخارج زندگی و خرج روز مره شما در هر ماه تقریبا ۳ میلیون تومان می باشد.