دانشگاه معماری کیف اوکراین

دانشگاه معماری شهر کیف در کشور اوکراین دانشجو می پذیرید.این دانشگاه ملی در سال ۱۹۳۰ تجدید بنا شد که بر اساس دانشکده معماری انستیتوی هنر معماری و ساخت و ساز شده است که ۹ سال بعد از آن نام دانشگاه به انستیتو مهندسی ساختمان کیف تغییر نام داد.

دانشگاه معماری کیف اوکراین

این دانشگاه که در سال ۱۹۹۹ با حکم رئیس جمهور اوکراین عنوان ملی به این دانشگاه اعطا نمود که در سال های اخیر حدود ۶۴۰۰۰ متخصص از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که هم اکنون هم دانشجویان خارجی که حدودا از ۸۰ کشور دیگر در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند.

افتخارات علمی و پژوهشی این دانشگاه زیاد می باشد :۹۰ دکتر علوم و پروفسور,۲ قهرمان شوروی سابق و ۴ قهرمان کشور اوکراین با بیش از ۷۰  جوایز دولتی توانسته اند برای این دانشگاه افتخار کسب کنند.

شما اگر قصد تحصیل در دانشگاه معماری کیف اوکراین دارید انتخاب مناسبی داشته اید زیرا مدت تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی (لیسانس) ۴ سال می باشد و مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) ۱٫۵ سال می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه معماری کیف اوکراین به دو زبان روسی و اوکراینی می باشد .همچنین دانشجویان می توانند از ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه بهرمند شوند و خدمات دیگر دانشگاه در زمان تحصیل به دانشجویان ماننده  پلی کلینیک دانشجویی می باشد.

زمان تحصیل در هر سال برای هر رشته تحصیلی در یک ترم  ۸ هفته تحصیلی و در ترم دوم آن سال هم  ۹ هفته تحصیلی می باشد که جمعه ۱۷ هفته تحصیلی یا سیمستر تحصیلی می باشد .

رشته های تحصیلی در دانشگاه معماری کیف اوکراین:

۱-دانشکده عمران
۲-  دانشکده سیستم های ژئوانفورماتیک و کنترل محوطه ها
۳-  دانشکده فنی- عمرانی
۴- دانشکده معماری
۵-  دانشکده بهداری – فنی
۶-   دانشکده اتوماسیون و تکنولوژی اطلاعات