شرکت در دوره ی A-Level انگلستان

کالج های انگلیس

 

یکی از شرایط تحصیل در انگلستان برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس دارند شرکت در دوره A-Level می باشد که مدت زمان تحصیل در این دوره دو سال می باشد.

شرکت در دوره A-Level برای دانشجویان ۱۵ سال به بالا می باشد که خواستار ثبت نام در دانشگاه های انگلستان هستند.در این دوره دانشجویان باید ۴ دروس را پاس کنند که هر چه نمره و معدل این دوره بالاتر باشد شانس قبولی در دانشگاه برای آنها بیشتر می باشد.

سطح نمره بندی در دوره ی A-Level به اینگونه می باشد که A.B.C.D.E درجه بندی شده است,که دانش آموزانی که نمره دروس آنها A.B.C باشد می توانند در دانشگاه ثبت نام کنند,اما اگر نمره ی آنها D.E باشد نمی توانند مستقیم در دانشگاه ثبت نام کنند و باید در دوره ی Bachelor شوند که کیفیت و سطح تحصیل در این دوره پایین می باشد.

یک دوره ی تحصیلی در انگلستان به نام دورهfoundation وجود دارد که مخصوص کسانی می باشد که دیپلم دارند و برای رفتن به دانشگاه آماده هستند ,باید در این دوره ی ۱ ساله شرکت کنند,هزینه تحصیل در این دوره کمتر از دوره ی A-Level می باشد.این دوره مخصوص افرادی می باشد که قصد تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های انگلستان دارند که بعد از گذراندن یک سال می توانند مستقیم وارد یکی از دانشگاه های انگلستان به جز رشته پزشکی و دندان پزشکی شوند.

برای شرکت دوره ی foundation دیپلم کشور ایران لازم می باشد و همچنین سن متقاظی ۱۷ سال تمام باشد ,یکی دیگر از دلایلی قبولی که مد نظر دانشگاه های انگلستان می باشد ,کسب نمره قبولی در این دوره می باشد که هوش و استعداد دانشجویان را هم نشان می دهد.

در انگلستان همه دانشگاه های دانشجو خارجی پذیرش نمی کنند ,دانشگاه هایی که دانشجوهای خارجی پذیرش دارند: کینگز کالج ، بلربیز و کالج EF    و … … می باشند .