آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

 

آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف  شوپی کا اوکراین یکی از مرکز های تخصصی تحصیلی می باشد که در رشته های  جراحي عمومي، جراحي قلب، اطفال، جراحي اعصاب، زنان و زايمان، چشم، كودكان، ارتوپدي، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بيني، روانپزشكي، كليه و مجاري ادراري، سرطان، پاتولوژي، غدد، طب هسته اي، راديولوژي و ارولوژي و تخصصهاي غيرباليني و تخصصهاي دندانپزشكي شامل بيماريهاي لثه، پريودونتولوژي، ترميمي با پشت سر گذاشتن يك ترم فشرده زبان روسي می توانید جذب این آکادامی شوید.

این آکادامی یکی از اولین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل و کار آموز رشته دکترا دارد.نام این آکادامی از دانشمند مشهور سال های گذشته اوکراین به نام  پروفسور شوپیک گرفته شده است.

 

آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف شوپی کا اوکراین در سال ۲۰۰۵ توسط ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی کرد که  به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغییر نام داد.

این آکادامی در حال حاظر دارای ۶ دانشکده، ۷۰ کرسی آموزشی، ۱۵۰ پروفسور و ۴۰۰ دکتر  می باشد که در حال فعالیت و تدریس به دانشجویان این آکادامی می باشد.از سال ۲۰۰۱ به بعد این آکادمی جزء برترین آکادامی های جهان قرار گرفته است.

در حال حاظر این آکادامی فعالیت های چون پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ,تحقیق و پژوهش دارد.