آکادمی هنر اسلواکی

دانشگاههای هنر اسلواک

 

دانشگاه هنر اسلواکی در شهر تاریخی بانسكا بيستريكا می باشد که در سال ۱۹۹۷ این دانشگاه تاسیس شده است.شهر بانسكا بيستريكا ی اسلواکی شهری با قدمت تاریخی می باشد که از نظر فرهنگ و امکانات در رده بالا قرار دارد.

شما اگر قصد تحصیل در رشته هنر در خارج از کشور دارید می توانید با پذیریش در این دانشگاه در سه بخش :هنرهاي زيبا,هنرهای دراماتيك و موسیقی ثبت نام کنید که این سه بخش زیر مجموعه هایی دارد که شما می توانید در این رشته ها تحصیل کنید:۱– بازیگری ۲- کارگردانی ۳-نمایش نامه نویسی ۴-تولید فیلم ۵-تاريخ و تئوري درام

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی هنر در آکادمی هنر اسلواکی ۳ سال می باشد که بعد از گذراندن این مدت شما باید نمره قبولی را در آزمون پایانی دوره کارشناسی کسب نمایید تا برای مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال تحصیل اقدام کنید که در پایان این ۵ سال تحصیل برای دانشجویان مدرک mgr اعطا می کنند و بعد از آن می توانند وارد بازار کار بشوند.

زبان تدریس دروس در آکادمی هنر اسلواکی ,زبان اسلواک می باشد اما برای تدریس چند دروس خاص فقط به زبان انگلیسی تدریس می شود که شما باید به زبان اسلواکی مسلط باشید.

دانشگاه هنر اسلواکی برای دانشجویان خود خوابگاه فراهم کرده است که اتاق ها مجهز به تخت خواب و سرویس بهداشتی و حمام جداگانه همچنین آشپزخانه می باشد و اتاق های خوابگاه ظرفیت یک نفر اضافه دارد ,اما ظرفیت آن محدود می باشد.هزینه خوابگاه برای هر دانشجو  ۳۱۰ كرون اسلواكي برای هر شب می باشد.

در نزدیکی دانشگاه هنر اسلواکی خوابگاه دیگری وجود دارد که دانشجویان می توانند با پرداخت ۱۳۰ تا ۲۰۰ كرون اسلواك برای تمام وقت ,اما اگر قصد استراحت نیمه وقت در خوابگاه دارید با پرداخت ۹۰ تا ۱۳۰ کرون اسلواک می توانید استراحت کنید.امکاناتی چون اینترنت و رایانه بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده اند.