تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهر ایاش

دانشگاه های رومانی: یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ایاش رومانی است. این  دانشگاه در هر سال بیش از ۵۰۰ دانشجو از سراسر جهان پذیرش می‎کند. این پذیرش شامل دانشجوهای جدیدالورد و انتقالی از دانشگاه‎های پزشکی دیگر است. تمایز دانشگاه علوم پزشکی ایاش در نحوه پذیرش و روند ثبت نام و مکانهای است که برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته است.

 

good-study-habits نرم افزار پذیرش ضوابط و مهلت پذیرش، اعتبار انتال و هزینه کمک درسی و زندگی به سود دانشجویان است. بسیاری از دانشجویان خارجی در دانشکده‎های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی مشغول به تحصیل هستند. سالیانه دانشجوهای زیادی از سراسر جهان پذیرش می‎شود زیرا دانشگاه علوم پزشکی دارای دانشکده‎های به زبانهای انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی دارد.

دانشگاه علوم پزشکی و داروسازی شهر ایاش در زمینه پژوهش از قدیمی ترین و بهترین دانشگاههای رومانی است. رشته‎های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می‎شود. کتابخانه این دانشگاه بیش چهارصد هزار جلد کتاب دارد که کلیه کتب بصورت الکترونیکی نیز موجود است.

سال تحصیلی به مدت ۳۰ هفته است. هر ترم ۱۵ هفته است. تعطیلات کریسمس و ایستر هم ۱۵ الی ۲۰ روز طول می‎کشد. شهریه سالیانه ۵۰۰۰ یورو است که دانشجو می‎تواند در سه قسط پرداخت کند. بالا بودن نمرات در گرفتن مزایای بورس تحصیلی تحت عنوان کمک به دانشجو موثر است. دانشجویان ممتاز نصف شهریه سالانه را پرداخت می‎کنند.

بیمارستان شهر ایاش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی محلی است برای گذراندن کارآموزی و کسب تجربه و مهارت دانشجویان. کشورهای دیگری نظیر سوئیس و سوئد و فنلاند و …. نیز دانشجویانی به این بیمارستان جهت کارآموزی میفرستند. در سال ۱۹۴۵ دانشکده پزشکی بعنوان بخشی از دانشکده پزشکی زیر نظر پروفسور دکتر نیکلای شروع بکار کرد. این دانشکده اولین دانشکده دندانپزشکی در رومانی است و در سال ۱۹۶۵ مستقل شد. این دانشکده در حال رشد و توسعه در بخش نوسازی درمانگاه تخصصی و افزایش کارکنان و دانشجویان است.

رشته پزشکی این دانشگاه ظرف ۶ سال، ۳۶۰ واحد درسی به زبانهای انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی است.رشته دندانپزشکی نیز ظرف ۶ سال، ۳۶۰ واحد درسی به زبانهای انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی است.

وضعیت مقطع دکترا در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر ایاش:

برای دکتری های مختلف مدت ۴ سال برای تمام وقت و ۵ سال برای پاره وقت و برنامه‎های رزیدنتی تنظیم شده است. بسته به تخصص از ۲ سال تا ۵ سال تنظیم شده است.