دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس

یکی از بزرگترین مراکز علمی آموزشی و فنی پژوهشی بلاروس ,دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی این کشور می باشد که دارای  پنجاه هزار نفر دانشجوی داخلی و خارجی که بصورت تمام و وقت و پاره وقت در حال تحصیل هستند.در این دانشگاه تعداد  ۱۸۰۰ استاد با مدرک پروفسورا در حال تحصیل به دانشجویان هستند .

دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس

در دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس هفتاد و دو رشته برای تحصیل دانشجویان وجود دارد که کادر آموزشی بسیار قوی در دانشگاه وجود دارد و اساتید خوب و بسیار فعالی در امر تحصیل در این دانشگاه برای تحصیل حضور دارند.

این دانشگاه دارای  ۶۴ موسسه علمی فنی و تحقيقاتي دارد که دانشجویان زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که تعداد آنها بیش از  ۲۰۰۰۰ دانشجو می باشد که تعدادی از آنها در حال حاظر پست های دولتی و خصوصی مهم دنیا را در دست گرفته اند از جمله  آقای “ژوزف آلفیورف” که در سال ۲۰۰۰ توانست جایزه نوبل فیزیک را دریافت کند.

 

معرفی دانشکده های دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس
۱-   دانشكده ماشين آلات كشاورزي
۲-   دانشكده معماري
۳-   دانشكده مهندسي
۴-   دانشكده ساخت ماشين آلات صنعتي
۵-  دانشكده مكانيك و فن آوري
۶-  دانشكده صنعت
۷-   دانشكده راه و ساختمان
۸-   دانشكده تكنولوژي اطلاعات
۹- دانشكده مديريت، بازرگاني و بازاريابي
۱۰-  دانشكده منابع طبيعي و محيط زيست
۱۱-  دانشكده حمل و نقل
۱۲- دانشكده توليد و ساخت انرژي
۱۳-   دانشكده انرژي

اگر بخواهیم آماری از بازار کار این دانشگاه در اختیار شما بزاریم اینگونه می گویم که بيش از ۵۰% متخصصين صنعتي كشور بلاروس که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند در حال حاظر در  زمينه هاي ساخت ماشين آلات، حمل و نقل، متالوژي، راه و ساختمان و معماري در کشور بلاروس مشغول به کار می باشند.

دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس دفتر های تخصصی و تولیدی زیادی دارد که ۱۰۹ گروه درسي مختلف در این دانشگاه فعالیت دارند.

شما می توانید برای اطلاع بیشتر برای ادامه تحصیل در دانشگاه دولتی ملی فنی مهندسی بلاروس با ما تماس بگیرید.