مزایای تحصیل در رومانی

مزیتهای ادامه تحصیل در رومانی: در دانشگاههای این کشور بیش از ۴۰۰ برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی وجود دارد. شهریه دانشگاههای انگلیسی زبان رومانی بسیار مناسبتر از کشورهای انگلیسی زبان است. امکان ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا به زبان انگلیسی در این کشور فراهم است.

a0735153181014102a

می‎توانید با ویزای دانشجویی به مدت ۲۰ ساعت در هفته در دانشگاه یا خارج از آن شاغل باشید. در جنوب و غرب رومانی شرکتهای بزرگ با شعب متعدد وجود دارد، این یک فرصت مناسب شغلی برای دانشجویان ایجاد می‎کند. به این ترتیب هم امکان کسب درآمد و هم امکان کسب تجربه در رشته تحصیلی خود خواهید داشت. هزینه زندگی دانشجو می‎تواند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو باشد و درآمد کاردانشجویی بین ۱ تا ۳ یورو است.

در شهرهای رومانی رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی بسیار سهل و آسان است. بنابراین دانشجویان نگران هزینه و زمان رفت و آمد نیستند و می‎توانند بلیط دانشجویی که از بلیط معمولی ارزانتر است تهیه کنند. در مناطق شمالی این بلیطها حتی برای سفر درون استانی نیز استفاده می­گردد. به طور کلی رومانی کشوری تمیز و امن است. با ویزای دانشجویی می‎توان به کشورهای عضو شنگن و سوئیس سفر کرد و به ویزای مسافرت نیازی نیست. ویزای دانشجویی رومانی محدودیت ویزای دانشجویی آمریکا و کانادا را ندارد و ویزا با خروج از مرز باطل نمی‎شود.

مزیت دیگر تحصیل در رومانی این است که فاصله رومانی تا ایران کم است و با یک پرواز چهار پنج ساعته از ایران به بخارست خواهید رسید. امکان یافتن شغل در اروپا پس از اتمام تحصیلات زیاد است