دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

در ابتدا باید بگویم مدرک تحصیلی دانشگاههای علوم پزشکی ارمنستان و اوکراین از نظر وزارت بهداشت ایران معتبر نمی باشد .اما شما می توانید برای بدست آوردن مدرک معتبر تحصیلی در خارج از کشور طبق قوانین عمل کنید:

شما می توانید بعد از دوره سوم دبیرستان در رشته های تجربی و ریاضی  یک سال دوره پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را بگذرانید تا دوره بعد تحصیل را در دانشگاه های معتبر بلاروس(روسیه سفید) که از نظر وزرات بهداشت ایران معتبر می باشد ادامه تحصیل بدهید.

رشته های موجود برای تحصیل در این دانشگاه : رشته هاي پزشكي،‌ دندانپزشكي و داروسازي می باشد که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرید و شما می توانید با مدرک دیپلم جذب دانشگاه شوید ,اما برای انتخاب رشته ی دندانپزشكي و داروسازي باید معدل دیپلم شما بالای ۱۶ باشد.

دانشگاه پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

نکته قابل ذکر برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در رشته ی داروسازی دارند این می باشد که مانند ایران رشته داروسازي بصورت ناپيوسته بوده و دکترای پیوسته ندارد .

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین ذر سال های اخیر توانسته رتبه اول در بین دانشگاه های پزشکی اوکراین کسب نمایید,این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده که ۱۱۶  پروفسور ,۱۸۰ نفر دکتر و ۳۳۰ نفر دانشیار دارد که بخاطر همین درجه و کیفیت آموزش در این دانشگاه بالا می باشد.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

رشته پزشكي(۶ سال)

رشته دندانپزشكي(۵ سال – با شرط معدل دیپلم بالای ۱۶)

رشته داروسازي (۵سال)

تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي (۳تا۵ سال)

زبان تدریس دانشگاه روسی می باشد ,خوابگاه نو ساز دانشگاه هم برای استراحت مناسب می باشد اما کمی از دانشگاه دور می باشد .