معرفی کالج اویسینا مجارستان

دانشگاه های مجارستان: کشور مجارستان باداشتن دانشگاههایی توانمند یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در خارج از ایران می باشد همچنین باتوجه به اینکه این کشور دارای ویزای شنگن بوده و عضو اتحادیه اروپا است دانشجویان میتوانند با اخذ ویزای مجارستان به سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه نیز مسافرت نمایند .

asdf__6_big

یکی از کالج های معتبر مجارستان کالج اویسینا بوده که توسط آقای دکتر میرزای حسینی مدیریت می شود .  کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی و اقتصاد و مقطع کارشناسی علوم اقتصادی و دبیرستان(پایه سوم) را برگزار می کند . مدرک تحصیلی اخذ شده از این کالج در مقطع پیش دانشگاهی توسط وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران ارزیابی می شود .

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کالج اویسینا اطلاع داشته باشند زبان انگلیسی عمومی ، زبان انگلیسی پزشکی(مدیکال ترمینولوژی)، بیولوژی سلولی ملکولی، ژنتیک، شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی معدنی، مقدمه ای بر بیوشیمی ، آناتومی، بافت شناسی، لاتین و کلاس درس به روش تعاملی و آموزشهای کامپیوتری، شنوایی و دیداری و ارائه گزارش تحقیقاتی از دروس و مواد آموزشی دوره پیش پزشکی و زبان انگلیسی عمومی ، زبان انگلیسی فنی ، فیزیک ، ریاضیات از دروس و مواد آموزشی دوره پیش مهندسی می باشند .

همچنین برای شرکت در دانشگاههای علوم اقتصادی کوروینوس مجارستان و کالج ای بی سی از کالج اویسینا مجارستان دوره های پیش دانشگاهی اقتصاد ارائه می شود .

دانشجویان دارای سوابق تحصیلی‌ درخشان ، توصیه نامه‌های آموزشی‌، ورزشی و اخلاقی‌ ، دارای سوابق علمی‌ و تحقیقاتی و المپیادی در اولویت ثبت نام قرار دارند و حتی می توانند از طرف کالج اویسینا با ارائه درخواست کتبی‌ بورس تحصیلی که به صورت کمک‌های مالی به دانشجویان است دریافت کنند .

دوره آموزش زبان انگلیسی بعنوان پیش نیاز برای دوره ورود به گروه پزشکی ، فنی و مهندسی و اقتصاد برای دانشجویانی که با زبان انگلیسی آشنایی کاملی ندارند طی ۸ دوره آموزشی برگزار می شود .

خوابگاه ها دارای تخت ، مبلمان ، لباسشویی ، اینترنت بی سیم ، تلفن ، رستوران با انواع غذاهای ایرانی و خارجی و امکانات رفاهی دیگر از امکانات کالج اویسینا می باشد .

در آخر اگر علاقه مند به شرکت در دورهای تحصیلی کالج اویسینا مجارستان هستید برای تمامی دوره ها شهریه سالیانه ۵۲۰۰ یورو به علاوه ۲۰۰ یورو هزینه  ثبت نام و ۴۰۰ یورو هزینه خوابگاه دانشجویی همراه با شارژ ماهیانه دریافت می گردد .