هزینه های زندگی دراسترالیا

اقامت در استرالیا

 

یکی از کشور های بزرگ دنیا استرالیا می باشد ,اما جمعیت این کشور ۲۲ میلیون نفر بیش تر نیست.با وجود زمین های کشاورزی و حاصل خیز و کار و شغل های فراوان در این کشور برای پیشرفت جا زیاد دارد. یکی از کشور های صادر کننده ی تولیدات کشاورزی و دامی به تمام دنیا استرالیا می باشد.

برای اقامت در استرالیا شما ابتدا باید در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی کنید و اگر حرفه ی شما جز مشاغل مورد نیاز این کشور باشد می توانید اقامت کاری در استرالیا داشته باشید, در گذشته اقامت و مهاجرت به استرالیا آسان بوده است و در حال حاظر خارجی های زیادی در این کشور زندگی می کنند ,ولی در سال های اخیر قانون مهاجرت و اقامت به استرالیا کمی دشوار شده است.

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

سطح کیفیت زندگی در استرالیا بسیار بالا می باشد و هزینه زندگی در این کشور هم بالا می باشد,اما برای کسانی که در استرالیا کار می کنند به دلیل درآمد بالا تاثیری بر زندگی آنها وارد نمی کند.دانشجویان تازه وارد به استرالیا که بدون شغل در این کشور تحصیل می کنند در سال اول دانشجویی هزینه های زیادی باید پرداخت کنند زیرا هزینه زندگی در استرالیا کمی بالا می باشد.

شهرهای ملبورن ، پرت استرالیا در جهان جز ۱۰ شهر برتر می باشند.زیرا برای مهاجرت به استرالیا و شرایط تحصیل آسان دانشگاه های استرالیا باعث شده است محیط جذاب و آسان برای مردم فراهم کنند.

هزینه های زندگی در استرالیا متفاوت می باشد ,به اینصورت باید گفت هر منطقه از شهر های استرالیا هزینه ها با هم متفاوت است , بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین هزینه زندگی در استرالیا می باشد.قیمت مواد غذایی در استرالیا گران نمی باشد .

اجاره منزل در استرالیا

اگر قصد اجاره منزل در استرالیا دارید باید گفت بستگی به انتخاب شما دارد ,یعنی اجاره منزل در استرالیا بصورت هفتگی می باشد و بستگی به انتخاب شما دارد که سوئیت اجاره کنید یا منزل دو خابه که قیمت میانگین اتاق و منزل اجاره در استرالیا از ۲۰۰ دلار تا ۵۰۰ دلار در هفته می باشد.

هزینه غذا در استرالیا

اگر هزینه مواد و غذایی برای یک زوج در استرالیا بخواهیم در یک هفته حساب کنیم تقریبا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار می باشد.

یکی دیگر از خوبی ها و مزایای استرالیا حمل و نقل این کشور می باشد که شما می توانید به راحتی از وسایل نقلیه عمومی بسیار خوب این کشور برای سفر های درون شهری استفاده کرد ,وسایل نقلیه عمومی استرالیا ماننده  اتوبوس ٬قطار شهری و تاکسی می باشد که هزینه بلیط اتوبوس  بین ۱ دلار و بیست سنت تا ۳ دلار که در یک هفته هزینه رفت آمد شما  بین ۵۰ تا ۸۰ دلار می باشد.

هزینه اب و برق و گاز در استرالیا در هر ماه  ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار هزینه می شود.

اگر بخواهیم هزینه کلی یک ماه زندگی در استرالیا را حساب کنیم تقریبا  بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار و هزینه یک سال زندگی در استرالیا هم ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰  دلار می باشد.