هزینه های زندگی در رومانی

رومانی یکی از کشور های جنوبی شرق اروپا می باشد.این کشور از نظر آب و هوا ,سرد و کوهستانی می باشد همچنین دین اکثر مردم این کشور رومانیایی ها ، ارتدکس و زبان این کشور رومانیایی می باشد,واحد پول این کشور لئو ( بانی ) نام دارد .

اگر شما قصد زندگی ,تحصیل و اقامت در رومانی دارید ,باید اطلاعاتی در مورد هزینه های این کشور :اجاره منزل در رومانی ,تهیه و خرید غذا …کسب نمایید.

اقامت رومانی

اگر شما قصد تحصیل در رومانی دارید می توانید بعد از ثبت نام در دانشگاه های این کشور و با کمک دانشگاه خوابگاه (در صورت امکان اگر جای خالی وجود داشت) نام نویسی کنید و اگر قصد اجاره منزل در رومانی دارید باید مسکن مناسبی برای استراحت و آرامش خود اجاره کنید (حتی بصورت اشتراکی با چند دانشجو دیگر).شما می توانید در ماه اول اقامت در رومانی  منزلی برای خود انتخاب کنید که به آنها (خانواده های رومانی )می گویند ,یعنی ساکنان شهری رومانی برای شما یک اتاق از منزل خود  همراه با غذا در نظر گرفته را اجاره کنید .شما برای انتخاب این منازل هم می توانید با کمک دانشگاه که مسئول آن افسر نام دارد,  و برای کمک به دانشجویان خارجی برای امر زندگی بهتر و آسایش مناسب به آنها کمک میکند.

هزینه های اجاره مسکن با اجاره اتاق متفاوت می باشد ,همچنین هزینه زندگی در بخارست بیشتر از شهر های دیگر می باشد .در بخارست حداقل هزینه ماهیانه ۶۰۰یورو به بالا می باشد اما در شهر های دیگر کشور رومانی تقریبا بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو می باشد.

اگر که شما قصد اجاره مسکن مشترک را به همراه دانشجوی دیگری دارید (البته بستگی به اتاق خواب ها دارد)تقریبا هزینه اجاره منزل ماهیانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰یورو می باشد که شما باید اجاره را هر ماه بپردازید.

قیمت اجاره منزل در رومانی

اجاره منزل یک خوابه ماهیانه ۱۵۰ یورو

اجاره منزل دو خوابه ماهیانه ۳۰۰ یورو

اجاره منزل یک خوابه که سالن پذیرایی هم داشته باشند ماهیانه ۴۰۰ یورو

برای هزینه هر ماه غذای شما هم تقریبا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو خرج می شود.

برای رفت آمد شما در کشور رومانی که وسایل نقلیه عمومی هم وجود دارد و کرایه آن ارزان می باشد و بهای بلیط ان هم نیم یورو می باشد که البته بستگی به مسیر شما دارد.اما اگر قصد جا به جایی با ماشین شخصی دارید تقریبا هزینه بنزین شما در ماه ۱۰۰ یورو می باشد.

هزینه برق و گاز در رومانی ارزان می باشد که شما در یک ماه تقریبا برای گاز ۲۰ یورو و همچنین برای برق هم مشابه گاز باید پرداخت کنید.(البته این نرخ میانگین مصرف می باشد و اگر کمتر استفاده کنید ,هزینه قبض شما کمتر می شود)