اخذ اقامت چک

اقامت در چک

اگر قصد مهاجرت به جمهوری چک دارید باید در ابتدا قوانین اقامت این کشور را مطالعه کنید ,ما در این پست روش های اخذ اقامت جمهوری چک را باز گو می کنیم.

یکی از راه هایی که شما می توانید در جمهوری چک اقامت بگیرید ,تحصیل در این کشور می باشد.اگر شما بتوانید به طور مداوم ۱۰ سال در این کشور دانشجو باشید ,می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.دانشگاه های جمهوری چک سطح بالایی قرار دارند که بعد از فارغ التحصیلی از لحاظ کاریابی خوب است.

روش دیگری که می توانید در جمهوری چک اقامت بگیرید,کار در این کشور می باشد.اگر شما بتوانید ۵ سال مستمر در این کشور کار کنید و همچنین بیمه و  مالیات پرداخت کنید ,برای شما اقامت دائم این کشور می دهند.

نکته قابل ذکر این می باشد که اگر قصد تحصیل در چک دارید که بعد از آن بتوانید اقامت دائم این کشور بگیرید ,باید مرخصی های شما در سال بیشتر از ۶ ماه نباشد .همچنین برای افرادی که با روش کار در جمهوری چک می خواهند اقامت بگیریند نباید بیشتر از ۶ ماه از این کشور بیرون باشند.

اخذ اقامت از طریق کار در چک

برای اقامت در چک از طریق کار قانون های خاصی دارد که کمی گرفتن آن مشکل می باشد.برای کار در جمهوری چک باید کارفرمایی از این کشور برای شما دعوت نامه کاری بفرستد,بعد از آن شما باید برای ویزای کشور چک اقدام کنید.بعد از آن قانون این کشور برای جذب نیرو کار اینگونه می باشد که در صورت نیاز متخصص برای کار بعد از ۳ ماه آگهی در خود کشور ,اگر کسی مراجعه نکرد و استخدام نشد به مرحله دوم کشیده می شود که نوبت به اتحادیه اروپا میرسد و اگر کسی از اتحادیه اروپا شرکت نکرد,نوبت به آمریکا می رسد و اگر از امریکا هم کسی شرکت نکرد در مرحله سوم نوبت به آسیا میرسید.

جمعیت کشور چک تقریبا میلیون و پانصد هزار نفر می باشد.زبان رسمی جمهوری چک چکیاست که از زبان‌های اسلاویاست گرفته شده است.

هزینه زندگی در چک

هزینه زندگی در بهترین شهر جمهوری چک (شهر توریستی پراگ) ماهیانه تقریبا  ۶۰۰ یورو می باشد .البته هزینه زندگی در شهر های دیگر این کشور تقریبا ماهیانه ۳۰۰ یورو می باشد.

شما برای اخذ اقامت در جمهوری چک می توانید با ما تماس بگیرید .