دانشگاه صنعتی دلفت هلند

یکی ازمعتبرترین و معروفترین دانشگاه های هلند و اروپا در زمینه فنی _ مهندسی و فناوری دانشگاه صنعتی دلفت هلند می باشدکه درجنوب کشور هلند واقع شده است و جزو دویست دانشگاه برتر جهان است.

delftlibrary1

دانشگاه دارای هشت دانشکده دررشته های مختلف معماری.مهندسی عمران  زمین شناسی ومهندسی برق و ریاضیات و مهندسی کامپیوتر مهندسی مکانیک مهندسی دریا مهندسی مواد مهندسی طراحی صنعتی هوا وفضا  فناوری سیاست مدیریت علوم پایه وکاربردی می باشد

این دانشگاه هلند درسه مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. تحصیل درمقطع کارشناسی دربیشتر رشته ها به زبان هلندی می باشد اما برای ارایه تقاضای پذیرش داشتن مدرک زبان انگلیسی کافی ست اما در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک زبان انگلیسی کافیست زیرا دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دوره دکترا در هلند یک شغل محسوب می شود و برای ان حقوق ماهیانه وجود دارد .حقوقی که شرکت های دولتی یا خصوصی برای دوره دکترا پرداخت می کنند درواقع کمک هزینه تحصیلی می باشد که درقبال انجام برنامه تحقیقاتی و پژوهشی به انها پرداخت می شود .نکته مهم اینکه برای دریافت پذیرش در دانشگاه های هلند در تمام مقاطع تحصیلی شما نیازبه هیچ شخص و یا کمک هیچ مؤسسه ای ندارید و خودتان می توانید تمام مراحل دریافت پذیرش را انجام دهید. امار نشان می دهد دانشجویان ایرانی زیادی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دراین دانشگاه درحال تحصیل می باشند.