تحصیل دوگانه در تایلند

شرایط تحصیل در تایلند: افرادی که می خواهند تحصیل را در یکی از دانشگاه های اروپائی ،آمریکای شمالی و اقیانوسیه تجربه کنند اما شرایط موجود را ندارند می توانند از طریق تایلند و دوره های اموزشی دو گانه تایلند  اقدام کنند. وقتی که فرد دوره مورد نظر را در تایلند آغاز کند بعد از گذشت نیمی از دوره تحصیلی خود می تواند با گرفتن انتقالی به کشور مورد نظر سفر کرده و ادامه تحصیل خود را در آن جا به انجام برساند. بدین طریق هم مدرک معتبری اخذ خواهند نمود و هم اینکه در هزینه ها کاسته خواهد شد.

postgraduate

از جمله رشته های دوگانه که امکان تحصیل به روش فوق را فراهم می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد

مقطع لیسانس:
انواع گرایشات مدیریت  /   مهندسی هوافضا  /  مهندسی کامپیوتر   /   مهندسی عمران  /   مهندسی کشاورزی  /  روانشناسی  /  مولتی مدیا

مقطع ارشد:
انواع گرایشات مدیریت   /  MBA  /  توریسم   /  مهندسی آب    /   مهندسی کامپیوتر

مقطع دکترا:
انواع گرایشات مدیریت   / DBA   /  مهندسی صنایع

نکته ها

۱-  در این دوره ها بدون اینکه شما بخواهید زمان اضافه بگذارید می توانید دو مدرک از دو دانشگاه هم زمان دریافت کنید

۲- در رشته مدیریت می توانید در دو رشته متفاوت فارغ التحصیل شوید که این برای سایر رشته ها وجود ندارد

۳-  برای دریافت مدرک در دو دانشگاه باید نیمی از تحصیل خود را در یکی و نیمی هم در دیگری گذرانده باشید. دانشگاه موظف است که در اخذ ویزا به شما کمک کند

۴-   شهریه های این دوره ها در بعضی از دانشگاه ها با دوره های عادی متفاوت می باشد . بعضی از دانشگاه ها تفاوتی در شهریه اعمال نمیکنند و بعضی دیگر شهریه دوره های دوگانه بیشتر می باشد و دانشجو باید شهریه بیشتری پرداخت نماید.

۵-  تمام دانشگاه هایی که از این شیوه پیروی می کنند جزو دانشگاه های معتبر دنیا می باشند بنابراین می توان با یک تیر و دو نشان از این فرصت استفاده کرد.