تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا

تحصیل در استرالیا

 

یکی از کشور های انگلیس زبان که دانشگاه های آن معتبر می باشد استرالیا می باشد .این کشور مزایای تحصیلی برای دانشجویان خارجی دارد,۱- دانشجویان می توانند بعد از تحصیل در استرالیا اقامت دائم در این کشور بگیرید ۲- دانشجویان متقاظی تحصیل در استرالیا می توانند در دوران تحصیل کار دانشجویی انجام بدهند .

استرالیا دانشگاه های خوبی برای تحصیل دارد که در کل ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی دارد,شرایط تحصیل در دانشگاه های استرالیا در یک سال دو ترم پیش بینی شده است که سال تحصیلی این کشور از اواخر فوریه شروع گردیده و تا اواخر نوامبر می باشد.همچنین ترم تابستان و دوره های آموزشی دانشگاه های استرالیا هم برگزار می گردد.

شرایط تحصیل در استرالیا:

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه های استرالیا شرکت در دوره پیش دانشگاهی ,دانشگاه این کشور می باشد که شما برای ثبت دروه کارشناسی در دانشگاه باید این دوره را گذرانده باشید.یکی دیگر از نکاتی که برای تحصیل در استرالیا رعایت کرد داشتن نمره IELTS=6 از دروس می باشد.

زمان ثبت نام در دانشگاه های استرالیا:

شما بعد از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تا  آخر ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) برای ثبت نام در دانشگاه زمان دارید و شروع کلاس های دانشگاه استرالیا هم از ماه سپتامبر می‌باشد.

هزینه های تحصیل در استرالیا :

شهریه های دانشگاه های استرالیا بر اساس رشته و دانشگاه ها می باشد و شهریه ثابت ندارد رشته ها که هزینه هر رشته هم بر اساس دلار این کشور حساب می شود.

هزینه یک دوره کلاس های Foundation بین  ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار می باشد.

هزینه دوره لیسانس در هر سال در استرالیا بین ۱۶ تا ۳۵ هزار دلار می باشد.

هزینه دوره فوق لیسانس در هر سال در استرالیا بین ۲۰ تا ۳۵ هزار دلار می باشد.

هزینه مدارس استرالیا در هر سال بین ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار می باشد.