تحصیل و اعزام دانشجو به دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک بسیار مناسب افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند ,زیرا دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم عالی ترین کشور جهان برای آموزش و تدریس و امکانات تدریس است.(دانشگاه های دانمارک رتبه پنجم در سطح جهان دارند)

دانشگاه های دانمارک بسیار پیشرفته و دارای کادر آموزشی خوب در امر تدریس و در بالاترین سطح از نظر تدریس می باشند ,رشته های تحصیلی در دانشگاه های دانمارک شامل بیوتکنولوژی، تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست، فناوری مواد غذایی، فناوری اطلاعات علمی،داروسازی و چند رشته دیگر می باشد.

اگر قصد اخذ مدرک تحصیلی از موسسه های دانمارک دارید باید برای مدرک کارشناسی (فوق لیسانس) در مدت زمان تحصیل  سه سال و در پایان سال تحصیلی باید دانشجویان یک پروژه نهائی ارائه  دهند.شما بعد از فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی می توانید وارد بازار کار شوید و یا می توانید ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدهید.

اگر شما قصد اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های دانمارک دارید باید در مدت زمان تحصیل دو سال و طی کردن دوره تحقیق و همچنین در بعضی از رشته های تحصیلی هم باید در پایان سال تحصیلی یک پروژه عملی را ارائه بدهید.

اگر شما قصد تحصیل در دوره ی دکترا در دانمارک دارید ,توسط دانشگاه ها شما بورسیه می شوید و بدون پرداخت هزینه تحصیلی و همچنین با دریافت حقوق ادامه تحصیل می دهید.

زبان تحصیلی در دانشگاه های دانمارک انگلیسی می باشد که دانشجویان که قصد تحصیل در دانمارک دارند باید حداقل مدرک زبان انگلیسی اولیه را از دبيرستان دانمارك برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دریافت کنند.

شهریه دانشگاه های دانمارک

دانشجویان دانمارکی و شهروندان کشور سوئیس تحصیل رایگان را دارند ,اما دانشجویان خارجی که اقامت موقت دانمارک دارند باید سالانه هزینه ی شهریه  بین  ۴۵۰۰۰ تا  ۱۲۰۰۰۰ که بستگی به رشته تحصیلی دارد پرداخت کنند.