تحصیل و اعزام دانشجو به فرانسه

اگر قصد تحصیل رایگان در خارج از کشور دارید می توانید در یکی از ۸۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی فرانسه تحصیل کنید.

نکته قابل توجه برای تحصیل در فرانسه این می باشد که در دانشگاه های این کشور تدریس به زبان فرانسوی می باشد که شما برای ورود به دانشگاه های فرانسه باید تسلط به زبان فرانسوی و کسب مدرک TCF که این مدرک هم ۲ سال اعتبار دارد و مدرک دیگر زبان که بهتر می باشد و برای کسب این مدرک هم باید امتحان داد ,مدرک DELF می باشد که  مدرک B1 به شما تعلق می گیرید اما برای ورود به دانشگاه های فرانسه مدارک دیگری هم نیاز می باشد.

 اعزام دانشجو

یکی دیگر از نکته های قابل ذکر برای تحصیل در فرانسه این می باشد که این کشور برای کسانی که با مدرک دیپلم قصد اقامت به عنوان تحصیل دارند کمی مشکل می باشد اما برای افرادی که با مدرک لیسانس (کارشناسی) و برای فوق لیسانس قصد تحصیل دارند آسان تر می باشد.

مدت زمان تحصیل در فرانسه برای دریافت فوق لیسانس یک سال می باشد که برابر می باشد با دوره دو ساله فوق لیسانس ایران ,اما برای دریافت دکتر شما باید ۳ سال تحصیل کنید که شامل تحقیق در دوره دکترا هم می باشد.

 

ماه شروع تحصیل در فرانسه:

شروع ترم اول در هر سال و پذیرش دانشجو در دانشگاه ماه فوریه ( بهمن ماه ) که در ماه  ژوئیه ( تیر ماه ) که کل در یک دوره تحصیلی شما باید حدود ۷۰روز با در نظر گرفتن و  اقدام برای ویزای دانشجویی زمان می برد که در ماه سپتامبر زمان گرفتن دانشجو های جدید می باشد.

شما باید برای امتحان زبان فرانسه TCF به سفارت ,قسمت  فرهنگی سفارت مراجعه کرده و بعد از کسب نمره قبولی برای ثبت نام به دانشگاه بروید.