تحصیل و اعزام دانشجو به کره جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهایی می باشد که هم برای کار و زندگی و تحصیل بسیار عالی می باشد ,زیرا دانشگاه های کره جنوبی دارای رتبه های بسیاربالایی در دنیا دارند.

تحصیل و اعزام دانشجو به کره جنوبی

دانشجوهای خارجی زیادی بخاطر صنعتی بودن کره جنوبی و سطح رفاه این کشور باعث شده است که بسیاری از دانشجوها برای تحصیل و پیشرفت علم خود در دانشگاه های این کشور که مدت تحصیل در سطح کارشناسی ۴ سال و کارشناسی ارشد ۲ ساله و دوره دکترا هم ۳ سال می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی در بیشتر دانشگاه و رشته ها انگلیسی می باشد ,البته بعضی از دانشگاه ها هم کره ای زبان تحصیل می باشد .

طبق معمول کشورها هر سال شامل دو ترم تحصیل می باشد که زمان شروع هر ترم در کره جنوبی:

شروع ترم اول تحصیلی در هر سال از : اواسط ماه مارچ و انتهای ترم هم  اواسط ماه جولای می باشد.

شروع ترم دوم تحصیلی در هر سال از: اوایل سپتامبر و انتهای ترم دوم سال هم اوایل ماه فوریه می باشد.

تعطیلات تابستانی برای دانشجوهای کره جنوبی هم از  اواخر ماه جون که  اواسط ماه آگوست پایان می یابد.

شما برای انتخاب رشته در دانشگاه های کره جنوبی محدودیتی ندارید و اکثر رشته ها برای تحصیل در دانشگاه کره جنوبی وجود دارد.اگر معدل شما بالا باشد می توانید اقدام کنید ,البته به دو صورت می توانید در کره جنوبی بورسیه شوید:

۱-روش اول برای بورسیه در کره جنوبی به این سبک می باشد که خود دولت به دانشجویان خارجی بورسیه اعطا کند.

۲-روش دوم برای بورسیه در کره جنوبی به این سبک می باشد که دانشگاها رسما به دانشجویان خارجی بورسیه اعطا کند.

از نظر  وزارت بهداشت ایران ۲۲  دانشگاه کره جنوبی معتبر می باشد که شما برای تحصیل از نظر اخد و دریافت مدرک تحصیلی مشکلی در ایران ندارند می توان تحصیل کرد.

هزینه های تحصیل در کره جنوبی برای دانشجو ها تقریبا مناسب می باشد ,تقریبا هزینه دانشگاه اگر بورسیه نشوید  بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد.اما هزینه زندگی در کره جنوبی هم تقریبا بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار ماهیانه می باشد.