تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

برای ادامه تحصیل در خارج اگر شما مقصد مجارستان را انتخاب کرده اید باید شما استعداد خوبی داشته باشید زیرا تحصیل در مجارستان نیاز به مطالعه دروس دانشگاهی و خصوصا  نیازمند قبولی در آزمون ورودی برای دانشگاه های این کشور می باشد.

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان از یک نظر برای دانشجوهایی ممتاز می باشد و خصوصا کسانی که در رشته های علوم ریاضی بودند زیرا دانشگاه های کشورمجارستان، دارای ربته خوبی بین دانشگاه های جهان دارند.

دوره های تحصیلی در مجارستان هم ,کارشناسی (لیسانس)سه تا چهار سال زمان میبرد اگر دیپلم  داشته باشید و برای دوره فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)  يك الي دو سال و برای دوره دکترا هم ۳ سال زمان میبرید که شما با پاس نموندن واحد ها بتوانید مدرک کسب نمایید.

هزینه هایی که برای تحصیل در مجارستان شما باید هزینه کنید بطور تقریبی ۷۰۰۰ دلار تا ۱۷۰۰۰ دلار می باشد البته بستگی به رشته انتخابی شما برای تحصیل می باشد که شما می توانید در زمان تحصیل در این کشور حق بیمه ، خوابگاه ، به شما تعلق می گیرید ,همچنین در زمان تحصیل می توانید کارهای قانونی برای بدست آوردن در آمد هم انجام دهید.

شما برای پذیرش در رشته های تحصیلی در مجارستان باید حق بیمه ، خوابگاه ، و انجام کار قانونی و مدرک زبان انگلیسی معادل ۶ یا ۷  IELTS را داشته باشید .

یکی از موارد مهم برای تحصیل در کشور مجارستان ,وجود حساب بانکی که  معادل ۲۵۰۰۰ یورو داشته باشید و فیش آن را به سفارت نشان دهید برای هدف ادامه تحصیل و بر طرف بودن نیاز مالی شما برای هزینه های زندگی .