تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

 

یکی دیگر از کشور های خوب برای ادامه تحصیل ایتالیا می باشد که در مقطع کارشناسی (لیسانس),کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) و دکترا از سراسر جهان دانشجو می پذیرید.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در ایتالیا دارید می توانید پس از اخذ دیپلم برای دریافت مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی در ایتالیا ثبت نام کنید.شرایط تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های ایتالیا ,شما باید فرم دانشگاه مورد نظر خود در ایتالیا پر کرده و سپس آن را به وزارت دانشگاه ها وعلوم و فناوری ایتالیا تحویل بدهید و بدون آزمون ورودی دانشگاه تحصیل را شروع کنید.

یکی دیگر از روش های تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا شرکت در کلاس های زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا که در تهران می باشد ,کلاس های سفارت این گونه برگزار می گردد که در طول ۳ ترم ، سه کتاب (Espresso) برای متقاظیان تدریس می شود.که در یک ترم ۳۳ جلسه کلاس ۲ ساعته برگزار می گردد.(زمان برگزاری آن سه روز در هفته می باشد)

اگر علاقه مندان شرکت در این کلاس ها بتوانند نمره ۹۰ کسب کنند ,می توانند جهت اخذ ویزای ایتالیا اقدام کنند.

نکته قابل ذکر این می باشد که زبان تدریس دروس در دانشگاه های ایتالیا فقط زبان ایتالیایی نمی باشد و اگر شما زبان انگلیسی هم بلد باشید (بدون مدرک زبان انگلیسی) می توانید در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنید.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا چهار سال می باشد که دانشجویان در این مدت مجوز کار کردن در ایتالیا را دارند.

 

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا بسیار مناسب می باشد,زیرا معتبر ترین دانشگاه های جهان در این کشور می باشد که شما می توانید در این دانشگاه ها تحصیل کنید.دروس دانشگاه های ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود.

ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه ایتالیا نیاز به مدرک دیپلم ۱۲ ساله و لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله می باشد که شما می توانید بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از دانشگاه های ایتالیا بگیرید.

یکی از نکات مثبت تحصیل در ایتالیا این می باشد که هزینه تحصیل در این کشور برابر است با هزینه تحصیل در ترکیه و ارمنستان,اما کیفیت دانشگاه های ایتالیا بسیار مناسب تر از ترکیه و ارمنستان می باشد.