تحصیل و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

تحصیل در اقریقا جنوبی

آفریقای جنوبی در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه علم و فناوری داشته است که دانشگاه های این کشور مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است ,دانشجویان خارجی زیادی در سال های اخیر جذب دانشگاه های آفریقای جنوبی شده اند,زیرا بازار کار در این کشور برای تحصیل کنندگان فراهم می باشد و همچنین با تحصیل در آفریقا اقامت را هم می توانند دریافت کنند.

یکی از خوبی های آفریقا جنوبی برای دانشجویان خارجی این می باشد که مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند ,اگر شما اندکی به زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید به راحتی در این کشور زندگی و تحصیل کنید.

به دلیل زبان انگلیسی این کشور ,کالج ها و موسسه های آموزش زبان انگلیسی خوبی در این کشور وجود دارد که سالانه دانشجویانی زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی به این کشور سفر می کنند.

رشد خوب در امر آموزش و تدریس دانشگاه های آفریقای جنوبی در این سال ها باعث شده است رتبه جهانی دانشگاه ی این کشور در  رنکینگ  جهانی حتی به زیر ۱۰۰ هم برسد که نشانه پیشرفت تحصیلی این کشور و دانشگاه ها می باشد.

 

مزیت ها تحصیلی در آفریقای جنوبی نسبت به کشور های دیگر این می باشد که هزینه تحصیل و زندگی در آفریقا جنوبی بسیار پایین می باشد ,زیرا  واحد پول آفریقای جنوبی از دلار آمریکا و پوند انگلستان ارزان تر می باشد.

مردم باور غلطی در مورد افریقا جنوبی و دانشگاه های این کشور دارند ,ولی دانشگاه های معتبر با کادر آموزشی خوبی دارد که دو شهر آفریقای جنوبی,مثل ژوهانسبورگ و کیپ تاون از شهر های مدرن جهان به شمار می روند.

 

تحصیل در آفریقای جنوبی

اگر قصد تحصیل در آفریقای جنوبی دارید باید شما حداقل یک نمره زبان انگلیسی داشته باشید ,مثلا اگر قصد تحصیل در مقطع لیسانس افریقای جنوبی دارید باید  آیلتس ۶ ، برای مقطع فوق لیسانس آیلتس ۶٫۵ و برای دکتری باید آیلتس ۷ را اخذ کنید که شرط پذیرش دانشگاه های معتبر افریقای جنوبی می باشد.اما اگر شما مدرک زبان انگلیسی ندارید می توانید در یکی از کالج ها یا موسسه های معتبر این کشور پذیرش بشوید و مدرک زبان انگلیسی را اخذ کنید.

 

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی برای دانشگاه های معتبر در طول یک سال بین  ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ هزار دلار می باشد.

 

یکی دیگر از مزایای تحصیلی در آفریقای جنوبی این می باشد که اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکترا دارید با تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد این کشور به راحتی می توانید در کشور های آمریکا و انگلستان و کانادا پذیرش شوید.