تحصیل و اعزام دانشجو به تایلند

تایلند در بین کشور های آسیایی برای تحصیل بسیار ارزان و کم خرج می باشد که در سال های اخیر در بین ایرانی ها رواج شده است ,هم به دلیل خرج و هزینه کم تحصیل و زندگی و راحت جذب شدن به دانشگاه های معتبر تایلند که تائید وزارت علوم این کشور باشند.

تحصیل در تایلند

شما می توانید برای تحصیل در تایلند و با مدرک تائید وزارت علومپایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در مقطع لیسانس (کارشناسی) که در مدت زمان ۴ سال می باشد ,فقط برای بعضی از رشته های خاص مدت بیشتری مانند داروسازی که ۵ سال طول میکشد برای دوره لیسانس که معدل شما باید متسوط و از نظر تایلند های cباشد.اما برای مقطعه تحصیلی کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) که معدل خیلی خوب و از نظر کشور تایلندb+باشد و مدت زمان ۲ سال طول میکشد و برای مقطعه دکترا هم ۳ سال زمان می برد که باید تحقیق و پروژه پايان ‌نامه دكترا به دانشگاه ارائه کنید.

یکی از خوبی های تحصیل در تایلند اجباري نبودن مدرك  زبان می باشد که شما می توانید كلاسهاي زبان در خود دانشگاه شرکت کنید و با مدرك پيش دانشگاهي شرايط  ادامه تحصيل را در دانشگاه داشته باشید.زبان تدریس در دانشگاه این کشور هم انگلیسی می باشد.

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید خصوصا اسیا ,بین کشور های اسیایی تایلند بسیار ارزان می باشد هم زندگی در تایلند و هم تحصیل در این کشور و همچنین اگر خانواده شما قصد سر زدن به شما را دارند می تواند با اخذ ویزای توریستی و با پروازهای ارزان قیمت و هرروزه تهران –بانکوک به راحتی به تایلند سفر کنند.

زمان شروع تحصیل در دانشگاه های تایلند از ماه ژوئن شروع و تا ماه مارس که پایان ترم می باشد و زمان تعطیلات دانشگاه های تایلند هم از ماه  آپریل تا ۳۱ می برای دانشجویان تعطیل می باشد.