تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

تحصیل در هلند

 

کشور هلند یکی از کشور های برتر و پیشرفته می باشد که می توان مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته باشید.هلند یک کشوری با عالی ترین امکانات آموزشی و همچنین دانشگاه های کشور هلند مجهز به امکانات روز دنیا می باشد، بهرمندی از فضای بین المللی و در نهایت ایجاد فرصت شغلی برای دانشجویان در حال تحصیل در هلند وجود دارد.

اگر شما قصد تحصیل در هلند دارید در ابتدا باید تحقیق در مورد این کشور داشته باشید ,برای پاسخ به سوالات خود می توانید با ما تماس بگیرید.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) باید شما مدرک دیپلم متوسطه ۱۱ ساله یا اگر دیپلم نظری دارید (۱۲ ساله)برای ورود به دانشگاه های هلند داشته باشید,همچنین مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس هلند ۴ سال می باشد که اگر شما بتوانید به صورت فشرده تحصیل کنید در مدت زمان ۳ سال هم می توانید مدرک تحصیلی خود اخذ کنید.

زبان تدریس در دانشگاه های هلند در مقطع ۴ سال لیسانس,زبان آلمانی می باشد .دانشجویان که قصد تحصیل در هلند دارند باید حداقل مدرک زبان آلمانیB1یاB2را داشته باشند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس )دارید با داشتن مدرک کارشناسی (دانشگاه دولتی,پیام نور ,غیر انتفاعی,ازاد) می توانید ثبت نام کنید و مدت زمان تحصیل در این مقطع ۲ سال می باشد که دانشجویانی که فشرده تحصیل کنند می توانند کمتر از دو سال تحصیلی مدرک تحصیلی خود اخذ کنند.

تدریس دورس دانشگاهی در دانشگاه های هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

 

مهلت ثبت نام و  شروع سال تحصیلی در کشور هلند

برای ثبت نام دانشگاه های هلند تاریخ دقیق وجود ندارد و هر دانشگاه تاریخ ثبت نام را با وجود انتخاب رشته برای دانشجویان اعلام می کنند که شروع تحصیل هر ترم در هلند ماه ژانویه یا فوریه می باشد.

 

مدارک لازم مورد نیاز ویزای تحصیلی در کشور هلند

۱- اصل یا ترجمه رسمی مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه

۲-کپی تمام صفحات گذرنامه

۳-توصیه نامه از دو نفر استاد (برای افراد با تحصیلات دانشگاهی) یا recomendation letter

۴-گواهی سابقه کار (در صورت وجود) افرادی که مشغول به کار هستند

۵-  عکس پاسپورتی

۶-اصل یا کپی تأیید شده مدرک زبان

۷-رزومه

۸-انگیزه نامه