تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل رایگان در اروپا

 

تحصیل رایگان در اروپا بازدید های زیادی دارد و از این تیتر سوالات زیادی برای متقاظیان تحصیل در اروپا بوجود می آید که ما برای شما پاسخ می دهیم.

کشورهای اتریش ، آلمان ، فرانسه ، نروژ و فنلاند از جمله کشور هایی بودند که تا سال ۲۰۱۴ تحصیل رایگان را برای دانشجویان برگزار می کردند,اما در حال حاظر تحصیل رایگان وجود ندارد و باید متقاظیان تحصیل در اروپا هزینه شهریه دانشگاه را بپردازند.

اما اگر بخواهیم شهریه دانشگاه های سوئد را با دیگر دانشگاه مقایسه کنیم,باید گفت دانشگاه های سوئد رایگان می باشند .زیرا هزینه اندکی از دانشجویان بابت شهریه دریافت میکنند.همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تقریبآ زیر هزار یورو می باشد که این هزینه اندکی نسبت به دانشگاه های دیگر می باشد.هزینه تحصیل در مقطع دکترا کشور اتریش در سال مبلغی زیر دو هزار یورو در سال می باشد.

اگر بخواهیم بین کشور های سوئد ,آلمان ,اتریش و  فرانسه و فنلاند و نروژ یک کشور را برای تحصیل انتخاب کنیم,بی شک اتریش برای شما مناسب تر می باشد .زیرا هزینه شهریه دانشگاه بسیار کم می باشد و اخذ ویزای تحصیلی برای شما از این کشور آسان تر نسبت به کشور های آلمان می باشد.

اگر اتریش را برای شما بهتر معرفی کنیم,باید این چنین گفت در سال ۲۰۱۵ اتریش بهترین کشور دنیا نام گرفت که به دلیل کمترین هزینه های زندگی در دنیا در اتریش می باشد.سطح دانشگاه های این کشور بسیار بالا می باشد و از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار هستند.

مزیت دیگر تحصیل در اتریش این می باشد که شما می توانید همسر و فرزند خود را به همراه داشته باشید و همچنین فرزند و همسر شما از تحصیل رایگان در اتریش استفاده کنند.

اگر قصد تحصیل در اروپا دارید ,یکی از شروط دانشگاه اروپا مدرک زبان می باشد,مثلا کشور آلمان مدرک زبان آلمانی معتبر از متقاظیان تحصیل در دانشگاه می خواهد و کشور اتریش هم این قانون را برای دانشجویان که قصد تحصیل رایگان در دانشگاه دارند ,بر قرار کرده است.

یکی از دلایلی که دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در آلمان یا اتریش دارند و باید رعایت کنند این می باشد,شانس دانشجویان دولتی بیشتر می باشد برای قبولی در دانشگاه های رایگان این کشور ها ,اما سال گذشته دانشجویان دانشگاه ازاد که معدل بالایی داشته اند را جذب کرده اند ,در تازگی هم اندکی از دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی را برای تحصیل جذب کرده اند ,اما دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور تا به الان برای تحصیل در دانشگاه های اتریش و آلمان جذب نداشته اند.

 

اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید می توانید با مدرک کارشناسی از دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی در دانشگاه های کشور ایتالیا تحصیل کنید ,هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس پنج هزار یورو در سال و در مقطع دکترا سیزده هزار و چهارصد یورو می باشد که از طرف دانشگاه به دانشجویان کمک هزینه زندگی می دهند.

اگر قصد تحصیل و اقامت به خارج از کشور دارید حتما مشاوره بگیرید,شما می توانید برای مشاوره تحصیلی و اقامت به خارج از کشور با ما تماس بگیرید.