دانشگاه گنت بلژیک

دانشگاه های بلژیک: شهر گنت در نزدیکی مرز جنوبی بلژیک و هلند و در حوزه شهرستان فلاندر قرار گرفته است. این شهر یکی از بزرگترین و ثروتمندترین شهرهای شمال اروپا است. و دانشگاه های زیادی را در خود جا داده است .یکی از این دانشگاه ها که در سال ۱۸۱۷ میلادی توسط یک شخص هلندی به نام کینگ ویلیام آی تاسیس شد دانشگاه گنت است. حدود ۳۲۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و ۷۱۰۰ کارمند در حال خدمت رسانی به دانشجویان می باشند.

Ed-in-Gent

از سال ۱۸۳۰ کشور بلژیک اداره این دانشگاه را بر عهده گرفت. و زبان فرانسوی زبان رسمی این دانشگاه شد که تا سال ۱۹۳۰ این روند ادامه داشت اما از آن زمان بعد زبان آن به گویش هلندی تغییر کرد. دانشگاه گنت در سال ۱۹۹۱ استقلال خود را اعلام کرد و نام آن از دانشگاه ایالت گنت به دانشگاه گنت تغییر یافت. در سال ۲۰۱۱ رتبه این دانشگاه در بین سایر دانشگاه های جهان۱۶۵ بود. در حال حاضر  Paul Van Cauwenberg ریاست این دانشگاه را بر عهده دارد.

در این دانشگاه در انواع رشته های تحصیلی می توان با احراز شرایط، شروع به تحصیل کرد و از بورسیه های محدود و امکانات و شرایط موجود نیز بهره مند شد. اگر شما دوست دارید در این دانشگاه تحصیل کنید توصیه می کنیم ابتدا با وزارت علوم مشورتی داشته باشید و از تایید مدرک این دانشگاه مطمئن شده و بعد اقدام نمایید.

شماره تماس دانشگاه ۲۶۴۳۱۱۱ ۹ ۳۲ + و سایت رسمی دانشگاه: www.ugent.be می باشد.