نحوه ی پرداخت شهریه دانشگاه و کالج ها در مالزی

تحصیل در مالزی

 

اگر شما تصمیم برای تحصیل در مالزی گرفته اید باید برای پرداخت شهریه نکاتی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

متقاظیان تحصیل در مالزی باید همیشه در خصوص پرداخت شهریه کالج های خود اصول را رعایت کنند,زیرا دانشجویانی که قصد پرداخت شهریه دانشگاه خود در مالزی داشته اند دچار مشکل شده اند.

۱-  همیشه شما باید ارز خود را به رینگت مالزی تبدیل کنید.

۲-همیشه قبض و رسید تبدیل ارز را نزد خود نگه دارید.

۳-برای تبدیل ارز می توانید از راهنما کمک بگیرید.

۴-قبل از پرداخت شهریه دانشگاه ,تصمیم نهایی برای ثبت نام در دانشگاه بگیرید.زیرا مبالغ پرداختی دیگر قابل برگشت نمی باشد.

۵-یکی از نکات مثبت برای تحصیل در مالزی,خصوصا ماه های اول سفر شما به این کشور ,گرفتن یک راهنما می باشد.هزینه پرداخت آن ۲۵۰-۱۵۰دلار ميباشد .گرفتن راهنما کاملا اختیاری است.

اگر شما  قصد گرفتن راهنما در مالزی دارید ,باید یک هفته قبل از سفر به مالزی هماهنگی لازم را انجام دهید و تاریخ بلیط خود را با راهنما هماهنگ کنید.همچنین خدمات راهنما برای شما معرفی آژانس مسکن جهت یافتن و اجاره آپارتمان ، مشاوره جهت ثبت بيمه درماني,انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه یا كالج و مشاوره تحصيلي در سال اول ، ارائه سيم كارت موبايل رايگان جهت ارتباط متقاضي با خانواده ، آشنائي با مراكز خريد و تبديل ارز ، متروها و شهر ، مشاوره افتتاح حساب بانكي و رزرو خوابگاه يا هتل جهت ورود دانشجو می باشد.

اگر شما قصد تحصیل در کلاس های زبان مالزی دارید بایدحداقل شهریه ۴ ماه را به کالج زبان پرداخت نمایید ,تا اقامت ۶ ماهه برای متقاظی صادر گردد.

حداقل هزینه ای که شما برای ترم اول برای تحصیل در مالزی لازم دارید,۵۰۰۰ دلار می باشد .زیرا هزینه ی اولیه ازقبیل کتاب ، بیمه ، هزینه تغییر ویزا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می باشد.

صدور اقامت در مالزی برای دانشجویان ۲ ماه زمان میبرد.