نحوه پرداخت شهریه به دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

اگر شما قصد تحصیل در یکی از دانشگاه مجارستان دارید باید به نکات زیر توجه کنید:

اگر شما می خواهید شهریه دانشگاه خود را بپردازید می توانید از صرافی های مجاز به دانشگاه مورد نظر یا کالج مورد نظر خود در مجارستان ارسال نمایید.

نکته های مهم برای پرداخت شهریه که باید رعایت کنید:

۱-همیشه هنگام پرداخت شهریه ,نام و شماره پاسپورت را در برگه ارسال حواله به دانشگاه یا کالج مورد نظر متقاظی قید نمایید.(به نام متقاظی تحصیل)

۲-دانشجوهای که در مجارستان تحصیل میکنند بعد از پرداخت شهریه به صرافی باید رسید دریافت نمایند و به دانشگاه و کالج خود تحویل دهند.

۳-شما باید بعد از گذشت ۴۸ ساعت پس از ارسال شهریه به دانشگاه تلکس واریز (حواله شهریه) از صرافی در خواست کنید.

۴-همیشه هنگام پرداخت شهریه به دانشگاه های مجارستان دلار یا یورو به اندازه همراه داشته باشید زیرا هزینه به روز باید پرداخت کنید.

۵- پرداخت کارمزد به صرافی (شما بعد از پرداخت شهریه به دانشگاه باید هزینه کارمزد صرافی را بپردازید)

۶-اگر شما کارهای ثبت نام در دانشگاه مجارستان را انجام داده اید هزینه شهریه را هم پرداخت کرده اید ,اما شما برای رفتن به مجارستان به قصد تحصیل به دلایلی منصرف شدید می توانید با حضور در سفارت مجارستان اعلام انصراف کنید و ویزای تحصیلی را باطل کنید و کپی آن را به دانشگاه مورد نظر در مجارستان ارسال کنید تا  با ذکر دلیل درخواست استرداد شهریه گردد.

۷-اگر شما از ویزای تحصیلی مجارستان استفاده کنید و از ثبت نام در دانشگاه های مجارستان به هر دلایلی قصد انصراف داشته باشید هزینه پرداختی شما مسترد نمی گردد.