مهاجرت به بلژیک

اقامت در بلژیک

 

اگر شما قصد اقامت و مهاجرت به بلژیک دارید,می توانید از چند طریق به این کشور مهاجرت کنید.یکی از راه هایی که شما می توانید در بلژیک اقامت داشته باشید ,از طریق امر تابعیت می باشد.

امر تابعیت بستگی به سیاست دو کشور دارد,که اصلی ترین آن اخذ تابعیت یک کشور می باشد و بستگی به تولد و ادامه زندگی فرد دارد.در بیشتر کشور ها تابعیت از دو طریق صورت میگیرد :خاک و خون .

تابعیت اصلی از طریق تولد می باشد,زیرا  تولد غیر ارادی و تحمیلی می باشد.مثلا اگر فردی در ایران تولد شود,طبق  ماده ۹۸۸  قانون مدنی ایرانی محسوب می شود.

برای اقامت در بلژیک اگر تابعیت این کشور نداشته باشید ,کمی سخت است که به راحتی بتوانید اقامت این کشور را بگیرید.

 

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در بلژیک

یکی از قانون هایی که می توان با آن اقامت در کشورها به دست آورد,تابعیت از طریق ازدواج می باشد .طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در بین کشورهای جهان با روش ازدواج می توان  تابعیت کشور مورد نظر را بدست آورید.

همچنین این قانون در کشور ما به این صورت می باشد که هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج نماید ، ایرانی محسوب می شود.(طبق  بند ۶ ماده ۹۷۶  قانون مدنی)

یادآوری:در بعضی مواقع قانون ها و تبصر های دیگر وجود دارد که شما قبل از تصمیم گیری برای اقامت از طریق ازدواج آن را مطالعه کنید.

 

صدور ویزا برای متخصصین

این روزها کشور بلژیک به علت نیاز به نیروی کار متخصص بر قوانین تصویب شده این کشور,روش صدور ویزا برای متخصصین را در دستور کار قرار داده است.در این روش خیلی سریع برای متقاظیانی که متخصص می باشند و قصد مهاجرت به بلژیک دارند ,ویزا می دهند.کشور هایی مانند اسپانیا و ایتالیا با این روش اقامت می دهند و دستور کار را در ۶ ماه بعد برای متخصصین صادر می کنند,اما در بلژیک کمتر از ۳ هفته صورت میگرد .

حداقل در آمد سالانه که شما از یک کارفرما در بلژیک دریافت می کنید هزار یورو است و با شرایط آسان.