مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

 

متقاظیانی که قصد مهاجرت و اقامت به قبرس دارند می توانند با مطالعه این پست شرایط اقامت در قبرس ,اقامت دائم قبرس یا اقامت موقت قبرس را بدست آورند.

اقامت دائم در قبرس:

کسانی که می خواهند اقامت دائم در قبرس داشته باشند می توانند از راه  ازدواج با اتباع قبرسی ,اقامت دائم در قبرس را کسب نمایند.راه دیگر که می شود در قبرس اقامت دائم بدست آورد با خرید ملک می باشد که شما می توانید با حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کنید که  ۲۰۰,۰۰۰ یورو آن باید بصورت نقد باشد و باقی دیگر آن می توانید بصورت تسهیلات یا وام بانکی باشد.

 

اقامت موقت در قبرس:

اولین راهی که شما می توانید در قبرس اقامت موقت بگیرید از طریق تحصیل می باشد که شما بعد از پذیرش در یکی از دانشگاه های قبرس می توانید اقامت بگیرید و به راحتی به این کشور سفر کنید و بعد از اتمام تحصیل هم می توانید اقامت خود را تمدید کنید.روش دیگر برای اقامت موقت در قبرس تحصیل فرزندان شما در مدارس قبرس می باشد که شما می توانید بعد از ثبت نام فرزند خود در قبرس همراه با فرزند خود به قبرس سفر کنید ,اما شما اجازه کار در قبرس ندارید .

یکی از راه های مهاجرت و اقامت به قبرس این می باشد که شما اگر در یکی از کشور های اروپایی ۷ سال زندگی کرده اید می توانید تابعیت قبرسی بگیرید و به شما پاسپورت قبرسی داده می شود.

روش دیگر برای اقامت موقت به قبرس برای افراد متخصص می باشد . اگر پیشنهاد کار از شرکت های قبرسی برای افراد متخصص داده شود می توانند این افراد اقامت موقت در قبرس بگیرند و تا زمانی که در قبرس مشغول کار باشند اقامت خود را تمدید کنند.

روش دیگر برای اقامت موقت در قبرس ثبت شرکت می باشد .شما می توانید مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشید و با آن شرکتی در قبرس ثبت کنید و تا زمانی که این شرکت دایر باشد می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

 

تبدیل اقامت موقت به دائم در قبرس

یکی از راه هایی که شما می توانید اقامت موقت خود در قبرس را به اقامت دائم تبدیل کنید ,با استفاده از ثبت شرکت می باشد.اگر شرکت شما بیشتر از سه سال در قبرس دایر باشد و شما بتوانید به پیشرفت این کشور کمک کرده باشید برای شما اقامت دائم داده می شود.مدت زمان تبدیل اقامت موقت به دائم ۶ الی ۱۲ ماه می باشد که شما باید  در یک مصاحبه نیز شرکت کنید و ثابت کنید که به فرهنگ جامعه قبرس علاقه مند هستید.

ویزای قبرس

ویزای قبرس برای متقاظیان که قصد گردش و مقاصد توریستی قبرس دارند یک ماهه می باشد که توسط سفارت قبرس در تهران صادر می شود.