موسسه تکنولوژی شیمی پراگ جمهوری چک

بزرگترین موسسه آموزشی در اروپای مرکزی موسسه تکنولوژی شیمی که در پراگ ,کشور چک قرار گرفته است می باشد که رشته هایی نظیره :رشته های شیمی، مهندسی شیمی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی و شیمی تغذیه برای دانشجویان متقاظی تحصیل ارائه می دهند.

موسسه تکنولوژی شیمی پراگ جمهوری چک

این دانشگاه که قدمت ۲۰۰ ساله دارد ,یکی از دانشگاه خوب کشور چک می باشد که به فناوری روز دنیا مجهز می باشد.اکثر فارغ التحصیلان از این دانشگاه در حرفه های آبرومند و پردرآمد در کشور های خارجی و هم در کشور چک به اشتغال می پردازند.

قدمت این دانشگاه زیاد می باشد که سال  ۱۹۲۰ این موسسه تحت  نظر دانشگاه فنی چک فعالیت میکند که از سال ۱۹۵۲ به موسسه تکنولوژی شیمی منتقل شد.در حال حاظر این موسسه به یک مرکز مهم تحقیقات علمی دانشگاه علوم در جمهوری چک تبدیل شده است.

این دانشگاه معروف کشور چک ,فارغ التحصیلان بزرگی داشته است از جمله:مخترع لنز و Vladimir Prolog برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۱۹۷۵ که در این دانشگاه تحصیل کرده اند و از افتخارات این دانشگاه می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی(لیسانس) سه سال ,و در مقطع کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) دو سال و همچنین مدت زمان تحصیل در مقطع  دکترا سه سال است که اکنون این دانشگاه  ۳۵۰۰ دانشجو دارد که مدرک  ECTS از دانشجویان برای ارزش یابی در خواست می کند.(مدت زمان یک سال تحصیلی در این دانشگاه ده ماه می باشد)

دانشجویان خارجی که در این دانشگاه تحصیل می کنند که معدل بالا و مهارت خوبی پیدا کرده اند می توانند با در خواست بورسیه به دانشگاه (حتی دانشجویانی هزینه تحصیل نداشته باشند) به آنها از طرف دانشگاه بورسیه داده شود که  پس از اتمام ترم اول در دانشگاه به آنها بورسیه اعطا  می شود.

هزینه های تحصیلی در موسسه تکنولوژی شیمی کشور چک برای هر ترم ۱۰۰۰ دلار الی ۲۰۰۰ دلار می باشد (البته با در نظر گرفتن رشته تحصیلی) اما اگر می خواهید ارزان تر هم در این دانشگاه به تحصیل به پردازید می توانید با یادگیری زبان کشور چک حداقل بین ۴۰% الی ۵۰% ارزان تر نسبت به تحصیل با زبان انگلیسی در این دانشگاه به تحصیل بپردازید.