معرفی دانشگاه های حیدر آباد هندوستان

معرفی دانشگاه های حیدر آباد هندوستان

در شهر حیدر اباد هندوستان ۱۱ دانشگاه وجود دارد که سه دانشگاه مرکزی و دو دانشگاه خصوصی و ۶ دانشگاه ایالتی می باشد.یکی از کشور های قابل توجه برای ادامه تحصیل ایرانی ها کشور هند و شهر حیدر آباد می باشد ,زیرا به علت وجود دانشگاه های متعدد و  بیش از ۴۲۰ دانشکده در رشته‌های مختلف فنی علوم تجربی و انسانی در سطح بالای تحصیلی باعث جذب دانشجو ها شده است.

یکی از برترین دانشگاه های حیدر آباد هندوستان دانشگاه تکنولوژی جواهر لعل نهرو می باشد که این دانشگاه در کشور هند اولین دانشگاه تکنولوژی می باشد.این دانشگاه در سال ۱۹۷۲ میلادی افتتاح شده است.بعد از تاسیس دانشگاه تکنولوژی جواهر لعل نهرو در حیدر اباد دو کالج مهندسی آنانتاپور و کاکینادا در سال های قبل افتتاح شده بودند به دانشگاه تکنولوژی جواهر لعل نهرو اضافه شدند.

دانشگاه تکنولوژی جواهر لعل نهرو در رده بندی دارای امتیاز A می باشد,این دانشگاه در شمال غربی شهر حیدرآباد واقع شده است.

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در هند قرار دارد,دانشگاه عثمانیه حیدرآباد جز قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد که در سال  ۱۹۱۸ (۱۲۹۷ شمسی) توسط آخرین حاکم سلسله آصف جاهی افتتاح شده است ,این دانشگاه با ظرفیت بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و هنر در مقطع تحصیلی لیسانس ,فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرید.

دانشگاه دیگر شهر حیدرآباد هندوستان به نام خود شهر نام گذاری شده است,دانشگاه حیدرآباد می باشد که این دانشگاه در دو مقطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد.این دانشگاه جزء برترین و معتبر ترین دانشگاه های جهان می باشد.

دانشگاه های چون:دانشکده پزشکی و مهندسی نظام کالج و دانشگاه زبان‌های خارجی (CIFL) از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید می باشد.