دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین

دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین

 

دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین در حال حاظر تنها دانشگاه دولتی در منطقه Usti (جمهوری چک)می باشد.دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است,ولی ذر حال حاظر این دانشگاه پیشرفت های زیادی داشته است که در حال حاظر هفت دانشکده دارد.

 

دانشکده های دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۱- دانشکده مطالعات اقتصادی و اجتماعی دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۲- دانشکده هنرهای علمی و طراحی دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۳- دانشکده فناوری تولید و مدیریت دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۴-دانشکده محیط زیست دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۵- دانشکده فلسفه دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۶- دانشکده تربیت مدرس دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
۷-  دانشکده علوم طبیعی دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین

 

دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین دارای دو موسسه می باشد :
۱- موسسه مطالعات اسلاو و آلمان
۲-   موسسه مطالعات طبیعی

یکی از فعالیت های این دانشگاه در سطح جهان مشارکت فعال در پروژه های تحقیقی می باشد,که در مقاطع کارشناسی (لیسانس)کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکترا دانشجو می پذیرید.

در حال حاظر در دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین ۵۵ رشته تحصیلی ,تدریس می شود که تعداد دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه ۹۴۰۰ می باشد.

اگر قصد بورسیه گرفتن از دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین دارید ,می توانید در مقطع دکترا از این دانشگاه بورسیه دریافت کنید که در سال ۲۰۰۶ میزان بورسیه ۲۵۰ یورو در ماه بود.

یکی دیگر از نکات قابل ذکر این می باشد که دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین به تمام دانشجویانی که در این دانشگاه ثبت نام کرده اند و شرایط تحصیل در این دانشگاه دارند,۳۰ یورو نیز هزینه خوابگاه برای آنها می دهد.

 

دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین در شهر Usti nad Labem واقع شده است که یکی از شهر های مدرن در  شمال غرب بوهمیا می باشد,این شهر زیبا تقریبا ۹۷۰۰۰نفر جمعیت دارد.

یکی از پروژهای ساختمانی زیبا در دهه اخیر در شهر Usti nad Labem ساخته شده است که در سال ۲۰۰۱ برنده ی جایزه ویژه نشریه مهندسی شده است.این ساخت زیبا پل ماریانش نام دارد.