دانشگاه پزشکی Masaryk کشور چک

اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور دارید می توانید در چک شما بصورت رایگان و همراه بورسیه تحصیل کنید.

یکی از بهترین دانشگاه های چک دانشگاه علوم پزشکی  Masaryk که از نظر رتبه ,دومین دانشگاه مهم چک می باشد که این دانشگاه در موراویا واقعه شده است.

دانشگاه پزشکی Masaryk کشور چک

دانشگاه موراویا دارای ۹ دانشکده و بیش از ۲۰۰ دپارتمان و همچنین موسسه و کلینیک می باشد که شما برای تحصیل در رشته های داروسازی,داندان پزشکی و پرستاری می توانید اقدام کنید.

دوره دکترا در چک ۶ سال و بصورت رایگان می باشد که شما اگر معدل خوبی بعد از  اتمام دروس دکترا داشته باشید می توانید بصورت رایگان بورسیه شوید.اما تحصیل در رشته های دندانپزشکی و داروسازی ۵ سال طول میکشد که بصورت رایگان و شرط معدل برای بورسیه است.

دانشگاه علوم پزشکی Masarykکه یکی از دانشگاه های پیشرفته در بین کشورهای اروپایی است ,سیستم  ارتباطی الکترونیک مخصوص دانشجویان خود دانشگاه دارد که برای رفاه بیشتر دانشجویان و ارتقای سطح علمی آنها این سیستم راه اندازی شده است که با این روش دانشگاه توانست در سال ۲۰۰۵ جایزه EUNIS را جهت کاربرد فناوری اطلاعات کسب نمایید.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های عمومی چک دارند,هزینه تحصیل در مقطع دکترا از ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو در سال و شهریه دانشگاه در مقطع پزشکی عمومی ۸۵۰۰ دلار و همچنین شهریه مقطع کارشناسی از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو می باشد.