دانشگاه پزشکی انگلستان

دانشگاه پزشکی انگلستان

 

بسیاری از افراد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند ,رشته های پزشکی در انگلستان را مد نظر دارند .زیرا دانشگاه های پزشکی انگلستان در بین دانشگاه های جهان در رنکینک بالا قرار دارند .از نظر وزارت بهداشت ایران دانشگاه های پزشکی این کشور معتبر می باشند.

تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان ,بسیار مناسب و بازار کار و آینده خوبی برای دانشجویان در این رشته در سراسر جهان دارد که فارغ التحصیلان این رشته بازار کار و در آمده بالایی دارند.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های انگلستان

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلستان ,مدرک تحصیل ۱۰ ساله دبستان و دبیرستان در کشور خود و پذیرش شما در دوره ی دو ساله ی  A-levelدر کالج های انگلستان می باشد.(اگر شما مدرک تحصیلی دیگری از کشور خود دارید باید در دوره A-level شرکت کنید)

بعد از شرکت در دوره ی A-level شما باید در امتحان  ukcat نمره قبولی کسب نمایید,سپس در خواست تحصیلی خود به یکی از دانشگاه های مورد نظر پزشکی بدهید.دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی هم دارند شرکت در دوره A-level برای آنها ضروری می باشد.

 

هزینه تحصیل در رشته پزشکی انگلستان

دوره تحصیلی در رشته های پزشکی انگلستان ۵ ساله می باشد که میانگین هزینه تحصیل در این رشته ۲۰٫۰۰۰ پوند است.

همچین برای دانشجویان اجازه داده می شود در طول روز به مدت ۲۰ ساعت کار کنند تا هزینه زندگی برای خود بدست آورند.

پزشکان عمومی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند هم يك دوره شش ماهه را از دروس MSCباید طی کنند و نمره قبولی را کسب نمایند.