دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

دانشگاه فنی خاورمیانه / Middle East Technical University
معرفی دانشگاه های ترکیه: دانشگاه فنی خاورمیانه در سال ۱۹۵۶ میلادی با هدف ارتقا سطح علمی كشور تركیه و كشورهای منطقه خاورمیانه، در شهر آنكارا تركیه تاسیس شد.

metu

بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر از افراد سرشناس و مطرح در سطح بین‌المللی هستند كه در زمینه‌ها‌ی مهندسی، مدیریتی و علوم پایه فعال می باشند. زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی می‌باشد و متقاضیان دریافت پذیرش می‌بایست دارای مدرك زبان معتبر مانند IELTS ویا TOEFL بوده و یا نمره قبولی در امتحان تعیین سطح زبان این دانشگاه را كسب نمایند. در صورت نیاز دانشجویان می‌توانند با شركت در كلاس‌های آموزش زبان این دانشگاه خود را آماده شركت در كلاس‌های درس این دانشگاه نمایند.
این دانشگاه هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی که شماری از آن ها هم ایرانی هستند برای تحصیل و اقامت پذیرش می کند. این دانشگاه سال ها مورد پذیرش وزارت علوم بوده است اما برای اطمینان کامل باید در ابتدای ثبت نام سری به لیست به روز شده ی وزارت علوم بزنید تا از این مهم مطمئن شوید. البته بسیاری از دانشجویان بعد از تحصیل در این دانشگاه در ترکیه اقامت داشته و یا اینکه روانه ی کشور های اروپایی شده اند.

مدرک این دانشگاه از معتبر ترین مدارک دنیا می باشد.