راهنمای مهاجرت به تایلند

اقامت در تایلند روش های خاص و متفاوتی دارد که کشور پادشاهی تایلند قوانین و مقرراتی را تعیین کرده است که البته یکی از بهترین و راحت ترین مسیری که شما می توانید در تایلند اقامت کنید و در صورتی که مجرد هستید ازدواج با یک زن تایلندی می باشد که شما به راحتی می توانید در تایلند اقامت کنید البته روش های دیگری که نیاز به ازدواج نیست هم وجود دارد که برای شما ذکر میکنیم.

مهاجرت به تایلند

یکی از قوانین که کشور تایلند تعیین کرده است برای کسانی که قصد اقامت در این کشور دارند ,باید بعد از گذشت هر سال شما اقامت خود را تمدید کنید و اینگونه بیان کنیم که اقامت دائم وجود ندارد.

شما می توانید برای اقامت و زندگی در تایلند با انجام سرمایه گذاری در این کشور اقامت بگیرید که در بخش های زیادی بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید,البته تایلند در سال های اخیر یکی از کشور هایی بوده است که رشد اقتصادی خوبی داشته است و شما برای سرمایه گذاری در تایلند پس از ورود به این کشور اقدام کنید,البته برای شما که خارجی محسوب می شوید تفاوت هایی وجود دارد مثلا شما زمین در تایلند نمی توانید خریداری کنید اما ملک، آپارتمان یا سرقفلی مغازه می توانید با محسوب اقامت یک ساله در تایلند ایجاد و خریداری کنید.

خرید ملک در تایلند بسیار مناسب می باشد.زیرا یه ملک در تایلند حدود ۳ ميليون هم برای خرید وجود دارد که واحد پول در تایلند بات می باشد.

روش دیگر که شما می توانید در تایلند اقامت داشته باشید ,ثبت شرکت می باشد که بتوانید این کار کامل انجام دهید اقامت همیشگی در تایلند می توانید بگیرید .

قوانین ثبت شرکت در تایلند

شما باید در ابتدا به صورت گردشگر و با ویزای گردشگری به تایلند بروید و سپس به کارهای ثبت شرکت بپردازید و بعد از بازگشت دوباره به ایران و با ارائه مدارک شرکت از سفارت تایلند در ایران بتوانید ویزای کار در تایلند را بگیرید.

اگر شما برای اقامت در تایلند قصد ثبت شرکت دارید باید این مقررات را رعایت کنید که:در ابتدا باید دو شریک تایلندی داشته باشید که ۵۱% سهامدار شرکت شما باشند و همچنین به ازای هر ۱ نفر خارجی باید ۴ نفر کارمند تایلندی ذر شرکت شما مشغول به کار باشند .(اقامت به دلیل ثبت شرکت در تایلند نمی باشد)

نکته مهم دیگر برای اقات کنندگان که به دلیل ازدواج و خویشاوندی به تایلند قصد اقامت دارند هم باید هر ساله اقامت خود را تمدید کنند.

در حال حاظر به دلیل اقتصاد خوب این کشور که از بانک جهانی هم لقب (ببر)دریافت کرده است و همچنین وجود توریست ها و گردشگران زیادی که به این کشور سفر می کنند سرمایه گذاری در تایلند بسیار مناسب و برای شما که قصد اقامت در این کشور دارید عالی می باشد.

اگر اطلاعات بیشتر و خاصی برای اقامت در تایلند لازم دارید هم می توانید به وزارت امور خارجه تایلند در تهران مراجعه کنید.

آدرس سفارت پادشاهی تایلند در تهران:
خیابان بهارستان، کوچه استقلال، شماره ۴
تلفن: ۷۷۵۳۱۴۳۳ (۰۲۱) و ۷۷۵۳۷۷۰۸ (۰۲۱)