مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

 

کشور فنلاند با جمعیتی حدودا ۰۰۰ ۳۰۰ ۵ ,عضو اتحاديه اروپا مي باشد.این کشور دارای ۳۳۶ شهرستان و بخش می باشد.زبان رسمی هاي فنلاند شامل زبان فنلاندي و زبان سوئدي می باشد.همسایه های مرزی کشور فنلاند,روسيه (در شرق) نروژ (در شمال) و سوئد (در غرب) این کشور می باشند.

 

سیاست کشور فنلاند

کشور فنلاند سیستم حکومتی دمكراتيك دارد ,که رئيس جمهور در این کشور به صورت انتخابات مستقيم هر شش سال يك بار انتخاب می شود.همچنین نمایندگان مجلس در این کشور هم هر چهار سال یکبار انتخاب می شوند.

در هر شهرستان کشور فنلاند ,شورای شهرستان دارای بالاترين مقام تصميم گيرنده در شهرستان می باشند که هر ۴ سال یکبار در انتخاباتی كه در سطح شهرستان برگزار می شود انتخاب می شوند.

 

مذهب کشور فنلاند

در کشور فنلاند آزادی مذهب وجود دارد.یعنی همه افراد در هر مذهبی که هستند می توانند اعتقادات خويش را بيان كنند و حتی حق دارند كه عضويت در تشكيلات مذهبی داشته باشند و در این راستا ممنوعیتی برای افراد در این کشور وجود ندارد.

بیشترین مذهب که مردم کشور فنلاند دارند , مسيحي می باشند و دو كليساي اوانكلي-لوتريايي و كليساي ارتدكس در کشور فنلاند نشانه ی  تاريخ و فرهنگ این کشور می باشد که از موقعيت خاصي برخوردار هستند كه پايه قانوني دارد.

 

آداب و رسوم ,مردم کشور فنلاند

آداب و فرهنگ مردم فنلاند بسیار صمیمی می باشد ,اگر شما با آداب مردم این کشور از قبل اشنا شده باشید می توانید به راحتی با آنها ارتباط دوستانه برقرار کنید.مردم فنلاند بسیار کم حرف می باشند و از طرف ديگر در جامعه فنلاند همه با هم برابر هستند .یعنی به برابري زن و مرد اهميت داده مي شود.

مردم کشور فنلاند بسیار به قول خود وفادارند و همیشه صادقانه رفتار می کنند,یکی دیگر از رفتار ها و فرهنگ خوب مردم این کشور ,برنامه ریزی در کارها می باشد که همه ی کار ها را با برنامه ریزی قبلی انجام می دهند.

 

نکاتی که باید در سفر به فنلاند رعایت کنید

۱-اگر شما قصد اقامت و یا تحصیل در فنلاند دارید باید همیشه سر وقت ,در محل کار یا قرار حضور داشته باشید,زیرا برای مردم این کشور بسیار مهم می باشد.

۲-همیشه در هنگام صحبت در مکان های عمومی ,بصورت بلند بلند صحبت کردن بپرهیزید,زیرا مردم فنلاند آرام می باشند.

۳-همیشه در هنگام صحبت کردن با یک فنلاندی مستقیم به چشم های او نگاه کنید,زیرا اگر به سمت های دیگر مانند بالا و پایین نگاه کنید در کشور فنلاند به عنوان شخص ناصادق شناخته می شوید.

۴-همیشه وقتی قصد رفتن به منزل یک فرد فنلاندی دارید از قبل با آن هماهنگی برای حضور خود انجام دهید.

۵-همیشه هنگام رفتن به منزل فنلاندی ها کفش خود را درب منزل بیرون بیاورید و کفش مناسب برای درون منزل از آنها در خواست کنید.

۶-بعد میل کردن غذا در منزل مردم فنلاند,تشکر از آنها را فراموش نکنید.

۷-در فنلاند بیشتر مواقع حتی در شروع جلسات ,قهوه میل می کنند.

۸-سونا رفتن برای مردم فنلاند مقدس می باشد.

 

برای مهاجرت به فنلاند ,بايد اجازه كار نيز داشته باشيد,می اجازه ها را بر چند بخش برای شما بازگو می کنیم:

۱-با ویزا

اگر شما قصد اقامت کوتاه مدت و یا موقتی که حداکثر سه ماه بطول می انجامد به فنلاند دارید ,باید  اجازه ورود به کشور با ویزا بگیرید.اگر شما جزء افرادی باشید که قصد سفره :کاری ,مسافرت و یا به نزد دوستان و خویشان خود دارید می توانید با ویزا به این کشور بروید.برای اخذ ویزای فنلاند از کنسولگری فنلاند در کشور خود درخواست نمایید.

 

۲-اجازه اقامت را از کنسولگری فنلاند

اگر شما شرایط ذیل داشته باشید می توانید از کنسولگری فنلاند ,اجازه اقامت بگیرید:

۱-کار
۲– فعالیت بازرگانی
۳– تحصیل
۴– پیوند خانوادگی (اعضای خانواده در فنلاند زندگی میکنند)
۵– بازگشت به وطن
۶– متولد فنلاند بودن
۷– حفاظتهای بین المللی (از قبیل پناهجویی)

 

اطلاعات بیشتر برای اقامت در فنلاند به زودی برای شما منتشر می شود.