ادامه تحصیل در مقطع دکترا کشور مالزی

تحصیل در مالزی

 

شما دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کشور مالزی را انتخاب کرده اید ,اطلاعات تحصیلی در این مقطع را بخوانید.در مقطع دکترا در کشور مالزی مدت زمان تحصیل سه سال می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا کشور مالزی به سه صورت امکان پذیر می باشد:

۱- فقط كلاس:در این مرحله دانشجویان باید واحد های درسی را به صورت عملی و تئوري پاس نمایند تا در سال سوم تحصیل مقطع معتبر دکترا به آنها اعطا گردد.
۲- كلاس و پايان نامه:این مرحله بهترین روش برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می باشد ,زیرا دانشجویان بعد پاس نمودن واحد های درسی طرح پژوهش را باید بگذرانند.
۳- فقط پايان نامه:در این مرحله دانشجویان با ارائه پایان نامه معتبر می توانند مدرک دکترا کسب نمایند,اما مدرک گرفتن از این روش کمی دشوار است.البته در مرحله پایان نامه واحد درسی به دانشجویان تلعق نمی گیرید, فقط کار روی پایان نامه و نمره های ممتاز مدرک کارشناسی ارشد شما می تواند برای شما برای کسب نمودن مدرک دکترا کمک کند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره ی دکترا کشور مالزی

۱-ريز نمرات و اصل مدرک کارشناسی و كارشناسي ارشد که همراه با مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامي ايران باشد(این مدارک باید  به صورت ترجمه رسمي به زبان انگليسي باشد)

 

۲-کپي گذرنامه برابر اصل با تائيد وزارت خارجه جمهوری اسلامي ايران

۳- ۱۴قطعه عکس ۶ در ۴ با زمينه روشن

۴-سه نسخه کپی معمولی از تمام صفحات گذرنامه

۵-طرح توجیهی برای پایان نامه (اگر قصد تحصیل از روش سوم فقط پايان نامه دارید)

۶-توصیه نامه از دو تن از اساتید با مهر و امضا

۷-برگه تامين مالي: برای دریافت این برگه متقاظیان تحصیل در مقطع دکترا باید مبلغ ۷ میلیون در حساب خود داشته باشند و  از بانک نامه تائیديه بگيرند و نامه را بصورت ترجمه انگلیسی از روابط عمومی بین المللی همان بانک نیز دریافت کنید.

۸-رزومه انگليسي

۹-مدرك زبان (مدرک های تحصیلی دوره های زبان انگلیسی که گذرانده اید مانند مدرک  آيلتس يا تافل)

 

اکثر دانشگاه های کشور مالزی دارای رشته های زیادی برای تحصیل هستند.