دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

معروف ترین دانشگاه در رشته دندان پزشکی در کشور اوکراین دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا می باشد که از نظر وزارت بهداشت ایران هم معتبر می باشد.

زبان تدریس در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین روسی و انگلیسی می باشد ,اگر شما قصد تحصیل در این دانشگاه دارید با یادگیری زبان روسی می توانید شهریه  کمتر نسبت به تحصیل با زبان انگلیسی پرداخت کنید و همچنین رشته هایی که در این دانشگاه وجود دارد:رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد.

شهر پولتاوا اوکراین در ۴۰۰ کیلومتری پایتخت اوکراین می باشد که شهری سرسبز و زیبا می باشد این شهر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی دارند بسیار مناسب می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

برای ورود به دانشگاه پولتاوا اوکراین از شما آزمون ورودی گرفته نمی شود اما شما قبل از شروع تحصیل در این دانشگاه باید دروس پیش دانشگاهی :شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، آناتومی عمومی و همچنین آموزش زبان را بگذرانید و نمره قبولی را کسب نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پولتاوا اوکراین

هزینه تحصیل سالیانه در رشته دندان پزشکی در  دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین به روسی ۳۸۵۰ دلار و به زبان انگلیسی ۴۱۰۰ دلار می باشد.

هزینه تحصیل سالیانه در رشته پزشکی در  دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین به روسی ۳۱۰۰ دلار و به زبان انگلیسی ۴۵۰۰ دلار می باشد.

اما هزینه خوابگاه شما در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین ماهیانه ۶۰ دلار و همچنین هزینه بیمه ۱۰۰ دلار و هزینه بابت اقامت هم ۵۰ دلار (برای دانشجویان خارجی)می باشد.