بورسیه تحصیلی در پرتغال

شما دانشجوی گرامی که قصد تحصیل در پرتغال دارید و برنامه ریزی تحصیلی شما برای بورسیه تحصیلی در پرتغال می باشد,ما برای شما راهنمایی می کنیم تا شما بتوانید با تحصیل در پرتغال به راحتی اگر مدرک کارشناسی هم ندارید ,بلکه شما می توانید با مدرک دیپلم هم در پرتغال به ادامه تحصیل بپردازید و به درجات بالاتر,کارشناسی و کارشناسی ارشد ,دکترا و در نهایت بورسیه تحصیلی بگیرید.

بورسیه تحصیلی در پرتغال

نکته مهم برای بورسیه تحصیلی در پرتغال ,مدرک دانشگاهی شما از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد که شما بتوانید به راحتی بورسیه شوید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های معتبر پرتغال :

۱-فرم ثبت نام دانشگاه

۲-فرم مخصوص کمک هزینه های تحصیلی

۳-نامه ی پذیرش از دانشگاه های پرتغال

۴-اسکن صفحات اصلی پاسپورت

۵-عکس های پاسپورتی

۶-مدرک سلامت پزشکی

۷-مدارک مربوط به حساب بانکی

 

بورسیه تحصیلی در پرتغال به دو صورت انجام می گیرید:

۱-بورسیه ی دانشگاهی

۲-بورسیه ی استانی

برای بورسیه تحصیلی شدن در پرتغال ,اگر ریز نمرات شما و معدل بالای بین ۱۷ تا ۲۰ باشد ,حتی اگر مدرک کارشناسی (لیسانس) شما از ایران و خارج باشد ,احتمال زیادی دارد که  از این بورسیه ها بهره مند شوید.

نکته دیگر این می باشد اگر سهمیه بورسیه تحصیلی در سال اول ورود و تحصیل در پرتغال شامل شما نشود,باز هم می توانید برای بورسیه تلاش کنید ,اینگونه که نمرات و معدل ترم اول و تحصیل شما در دانشگاه پرتغال و بعد از درخواست شما برای بورسیه می توانید بورسیه کامل تحصیلی دانشگاه های پرتغال بگیرید.

اگر شما دانشجوی زرنگ و ممتاز در دانشگاه پرتغال باشید از این شانس برخوردار میشوید که ویزای تحصیلی همراه با بورس دانشگاه های پرتغال را کسب کنید.

تقریبا هزینه ای که در طول یک سال در پرتغال هزینه می شود ۴۰ میلیون تومان برای خرج زندگی وهزینه تحصیل شما می شود.