دانشگاه علوم انسانی Silesian کشور چک

یکی از بهترین دانشگاه های ملی کشور چک دانشگاه Silesian در Opava می باشد که این دانشگاه در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است . در سال های اخیر این دانشگاه پیشرفت های علمی زیادی داشته است.

دانشگاه علوم انسانی Silesian کشور چک

این دانشگاه در شهر  Opavaکشور چک قرار دارد که ۶۲۰۰۰ نفر ساکن دارد.این شهر تاریخی در کشور چک آثار های تاریخی خاصی ماننده :صومعه Minorite، کلیسای مریم مقدس، سالن نمایش Silesian دارد.

دانشگاه Silesian کشور چک  ۳ دانشکده دارد :

۱-دانشکده فلسفه و علوم در Opava

۲-دانشکده مدیریت بازرگانی در Karvina

۳-دانشکده انستیتو ریاضی در Opava

و یک مرکز پاره وقت هم در Krnovبرای تحصیل و کار های علمی دانشجویان خود تشکیل داده است.

رشته ها موجود برای تحصیل در دانشگاه Silesian کشور چک:علوم و تحقیق,ریاضی، فیزیک، انفورماتیک، تاریخ,و رشته عکاسی که دانشجویان می توانند بصورت پاره وقت تحصیل کنند.

این دانشگاه که به دنبال پیشرفت می باشد و برای بالا بردن سطح علمی دانشگاهی در بین دانشگاه های اروپایی تلاش فراوانی دارد . همچنین در مطالب منتشره و کنفرانس های علمی دانشگاه Silesian در Opara می توان سطح بالای علمی دانشگاه را به وضوح درک کرد.

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویانی که بتوانند به زبان کشور چک تحصیل کنند رایگان می باشد اما برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی قصد تحصیل در این دانشگاه دارند رایگان نمی باشند و باید هزینه شهریه دانشگاه را پرداخت نمایند.

برای دریافت بورسیه از دانشگاه Silesian هم باید مطابق قانون دانشگاه عمل کرد ,خصوصا معدل بالا که از شرایط بورسیه می باشد .