اهمیت و شرایط تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا: یکی از معتبرترین ومعروفترین مراکز اموزشی درسطح اروپا و دنیا در کشور اسپانیا قرار دارد که این مراکز در بیشتر رشته ها فعالیت می کنند. در سالهای اخیررشته های پزشکی واقتصاد زبانزد محافل مهم علمی جهان به شمار می آید.

spanish-students-graduates

این مراکز در سه مقطع کارشناسی-کارشناسی ارشد ودکترا دانشجو می پذیرند.وزارت علوم ایران بیش از ۳۰ دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور را مورد تائید قرارداده است .گروه موسسات ویستا با همکاری کارگزاران  با تجربه خود در کشور اسپانیا به دانشجویان خود در تمام مقاطع تحصیلی مشاوره تخصصی ارایه می دهد.شرایط پذیرش در این دانشگاه ها آسان می باشد .متقاضیانی که حداکثر نمره قبولی را در زبان انگلیسی یا اسپانیایی نگرفته باشند امکان پذیرش قطعی انها در اغلب رشته های دانشگاهی  و در مقاطع ارشد و دکترا فراهم شده است .

تمام متقاضیانی که مدرک لیسانس  یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد است گرفته اند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل دردانشگاه های معتبر اسپانیا بپردازند.شهریه دانشگاه ها در دوره های مختلف متفاوت می باشد مثلا شهریه دوره های ارشد در اسپانیا بین ۲تا ۴هزار یورو در سال می باشد اما شهریه دوره دکترا در اسپانیا تقریبا رایگان می باشد ( حداکثر سالیانه حدود ۷۰۰یورو!) . زبان تدریس در مقطع ارشد ، انگلیسی یا اسپانیائی یا دوگانه ( انگلیسی – اسپانیائی ) ودرمقطع دکترا به زبان انگلیسی می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای اسپانیا معمولا کمتر از دیگر کشورهای اروپایی می باشد.امکان گرفتن بورس تحصیلی در این کشور چندان گسترده نمی باشد اما برای مقطع تحصیلی دکترا در صورت شرکت در کنفرانسهای بین المللی ، نمره زبان و سابقه کار مرتبط در کنار معدل مناسب کمک هزینه تحصیلی به انان تعلق می گیرد. علاقمندان به تحصیل در اروپا و تحصیل در اسپانیا می توانند توسط این مرکز و سایر مراکز از شرایط و محدودیت ها مطلع شوند