دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس

شما دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی خارج از کشور دارید می توانید در دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس تحصیل کنید.

دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس

این دانشگاه که قدمت ۷۵ ساله دارد با اساتید و کادر مجرب آموزشی که تعداد ۶۵۰ استاد برجسته و۴۰ آكادميك و ۷۰ پروفسور با بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تدریس و تحصیل مشغول هستند.

دانشکده های دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس

۱-دانشكده چوب، جنگل وامورات جنگلي

۲- دانشكده ماشين ها و تجهيزات چوب و جنگل وتوليد اين لوازم

۳-دانشكده تكنولوژي و توليد مواد شيميايي آلي (رنگها، لاكها، پلاستيك…) و پترو شيمي و نفت وگاز
۴-دانشكده توليد ماشينها مواد معدني

۵-دانشكده تكنولوژي شيميايي مواد معدني

۶-دانشكده تكنولوژي چاپ و دستگاه هاي چاپي

 

یکی از شرایط تحصیلی در دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس شرکت دانشجویان در دوره ی  پیش دانشگاهی مهندسی به زبان روسی می باشد که شما باید نمره قبولی کسب نمایید.

اما اگر شما قصد تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا دکترا در این دانشگاه دارید می توانید در دوره پیش دانشگاهی به زبان روسی شرکت کنید بهتر می باشد زیرا تا مقطع کارشناسی (لیسانس) می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید ولی در مقطع فوق لیسانس و دکترا اگر دانشجویان خارجی به حد نصاب برسند کلاس به زبان انگلیسی تشکیل می شود و اگر شما به زبان روسی مسلط باشید دیگر مشکل خاصی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و فوق لیسانس ندارید.

شروع در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه مهندسی شیمی و مواد بلاروس برای هر ترم در ۱ ستامبر هر سال (۱۵ شهریور) می باشد .(شامل دوره ی پیش دانشگاهی هم می باشد)