دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان

دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان

 

دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان که در سال های قبل نام های دیگری داشته است و بر اثر فعالیت های سیاسی کشور مجارستان به دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست تغییر نام یافت.در حال حاظر نام این دانشگاه ,هم نام پادشاه کوروینوس ماتیاس تغییر نام یافت است.

دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان تا سال ۲۰۰۶ تقریبا ۱۷۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در چند دانشکده این دانشگاه داشته است ,در این دانشگاه تدریس به سه زبان انگلیسی,آلمانی و مجاری می باشد و قوانین ورود و تحصیل در این دانشگاه از نظر معدل و داشتن مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ و معدل لیسانس ۱۴ به بالا الزامی می باشد.

دانشکده های دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان در چند نقطه از شهر بوداپست واقعه شده است که ساختمان اصلی دانشگاه شبیه به موزه و آثار تاریخی می باشد که نیمی از آن میراث فرهنگی یونسکو می باشد.

 

دانشجویانی که قصد تحصیل در مجارستان ,دانشگاه علوم اقتصادی دارند می توانند در مقطع کارشناسی ارشد(فوق لیسانس)و دکترا تحصیل کنند .

زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان به طور کامل ۱۰ ماه می باشد که در ابتدا یک دوره سه هفته ای اجباری پیش دانشگاهی می باشد ,دو نيم سال تحصيلي دوازده هفته اي و يك ترم بهاره دو ماهه در طول ۱۰ ماه تحصیل می شود.

دروس تحصیل در دوره ۳هفته ی پیش دانشگاهی :زبان انگليسي، زبان مجار و مباني كامپيوتر می باشد که به دانشجویان تدریس می شود.اما دانشجویانی که قصد دریافت مدرک کارشناسی ارشد دارند باید در پایان سال تحصیلی خود پایان نامه ارائه بدهند.

مدت زمان تحصیل در رشته دکترا دانشگاه علوم اقتصادی مجارستان ۳ الی ۵ سال می باشد که دانشجویان باید در انتهای سال اول در آزمون جامع رشته خود شرکت کنند و در طول ۵ سال تحصیل فرصت ارائه پایان نامه و دفاع از آن دارند.