دانشگاه علوم پزشکی سملوايز مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی سملوايز مجارستان

 

یکی از دانشگاه های قدیمی اروپا در پایتخت کشور مجارستان بوداپست است که قدمت این دانشگاه  ۴۰۰ سال و بر اساس کاشف وایتکس(پروفسور سملوایز ) این دانشگاه نام گذاری شده است.

دانشگاه علوم پزشکی سملوايز مجارستان از نظر وزرات علوم ایران مورد تایید می باشد و این دانشگاه رتبه خوبی در بین دانشگاه های جهان دارد که دانشجویان خارجی از کشور های:آلمان ، اتریش ، آمریکا و ایران در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند.

شما باید برای پذیرش در این دانشگاه دوره پیش دانشگاهی که سالانه در شهر بوداپست و در کالج اینترنشنال و اوسینا برگزار میکنند شرکت نمایید و در آزمون این دوره نمره قبولی کسب نمایید (خود دانشگاه دوره پیش دانشگاهی برگزار نمیکند ,آدرس برگزاری دوره پیش دانشگاهی برای دانشگاه سملوایز در منطقه ۹ شهر بوداپست خیابان اولوی و در مترو آبی ایستگاه کلینیکاک می باشد).

کتابخانه دانشگاه سملوایز یکی از بزرگترین کتابخانه های علوم پزشکی کشور مجارستان که با یک چهارم میلیون کتاب و انتشار نشریه های علمی در میان دانشگاه دیگر برتر می باشد.

یک ویژگی مهم این دانشگاه وجود ۳۰۰۰ تخت در بخشهای بالینی بیمارستانهای سملوایز که برای مراقبت های پزشکی از بیماران می باشد .

زبان تحصیل در این دانشگاه به سه زبان انگلیسی,المانی و مجاری می باشد.