دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس

اگر بخواهیم دانشگاه های بلاروس را معرفی کنیم, در این سری دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس که در سال ۱۹۳۰در مینسک(پایتخت بلاروس) افتتاح شده است را برای شما که قصد تحصیل در بلاروس دارید معرفی میکنیم.

دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس

مینسک پایتخت کشور بلاروس می باشد که میدان پیروزی این شهر معروف می باشد . این شهر تقریبا ۱.۸ میلیون جمعیت دارد.

این دانشگاه در ارتباط با دانشگاه های کشور های دیگر از جمله:المان, ایران, اوکراین, یونان و روسیه همکاری و تبادل اطلاعات علمی دارند.

این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده می باشد که ما برای شما ۶ دانشکده از دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس معرفی می کنیم:

۱-دانشکده جنگلداری

۲-دانشکده مهندسی چوب

۳-دانشکده فن اوری

۴-دانشکده مهندسی شیمی

۵-دانشکده اقتصاد

۶-دانشکده چاپ و نشر

یکی از شرایط و پذیرش دانشجو در دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس شرکت دانشجویان در دوره پیش دانشگاهی این دانشگاه می باشد که شامل درس های :زبان روسی (۸۴۰ ساعت) ,ریاضیات (۱۴۴ ساعت),شیمی (۱۴۴ ساعت),فیزیک (۹۶ ساعت),رسم فنی (۴۸ ساعت) می باشد که دانشجویان باید نمره قبولی از این دروس کسب نمایند.

این دانشگاه در مقطع کارشناسی (لیسانس),کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) و دکترا دانشجو می پذیرید و دانشجویان ایرانی به راحتی می توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند .سالانه بیش از ۴۰۰ با مدارک دکترا و فوق لیسانس و لیسانس از این دانشگاه فارغ التحصیل میشوند.

دانشجویانی که برای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا قصد تحصیل در دانشگاه تکنولوژی و فناوری بلاروس دارند می تواند با ثبت نام در سایت وزرات علوم ایران از سهمیه ارز دانشجویی استفاده کنند.