دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک

دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک

 

 

یکی دیگر از دانشگاه های کشور چک دانشکاه,دامپزشکی و دارو سازی Brno می باشد.این دانشگاه دارای سه دانشکده داروسازی و دامپزشکی می باشد.

دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک از سال ۱۹۹۶ به بعد جز دانشگاه هایی بوده است که در بخش دامپزشکی در سطح بالایی بین دانشگاه های بین الملی پیدا کرده است و رتبه های علمی کسب کرده است.این دانشگاه در سال ۲۰۰۴ توانست توسط کمیته ای مشترک از سازمان اروپایی آموزش دامپزشکی در ارزشیابی بین دانشگاه ها با موفقیت به رتبه خوبی برسد.

دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک سالانه دانشجو می پذیرید,یکی از شرایط جذب دانشجو در این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می باشد.این آزمون سالانه در ماه ژوئن برگزار می گردد.سوالات آزمون ورودی برگرفته از کتاب های شیمی ,زیست سوم دبیرستان می باشد .سوالات آزمون یا به زبان کشور چک یا به زبان انگلیسی می باشد.

در پایان سال تحصیلی شما در دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک آزمونی از بهداشت تغذیه، عفونت حیوانی، گرفته می شود که این آزمون برای دانشجویان اجباری می باشد اما آزمون دیگر ,امراض سگ و گربه سانان، امراض نشخوار کنندگان، امراض اسب، امراض خوک، امراض ماکیان، امراض پرندگان،خزندگان و پستانداران کوچک، پاتولوژی بالینی و دفاع از پایان نامه بصورت اختیاری برگزار می شود برای دانشجویان که,به دانشجویانی که بتوانند نمره های قبولی در آزمون کسب کنند,مدرک دکترای دامپزشکی اعطا می کنند.

 

شهریه دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno کشور چک

اگر شما قصد تحصیل  به زبان چکی در دانشگاه دامپزشکی و داروسازی Brno کشور چک دارید ,کاملا رایگان می باشد ,اما اگر شما قصد تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه دارید باید سالانه  بین ۲۰۰۰ یورو الی ۳۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنید.

در حال حاظر دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno کشور چک به دانشجویان بورسیه اعطا نمی کند.