شرایط اخذ ویزای دانشجویی در ایتالیا

شرایط گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل در ایتالیا یکی داشتن دیپلم دبیرستان و دیگری خواندن ۲ کتاب است که شامل آموزش زبان ایتالیایی و مکالمات روزمره ی کشور ایتالیا است.
برای خواندن و یاد گرفتن زبان ایتالیایی می توانید در کلاس های زبان مدرسه ایتالیایی شرکت کنید. در این آموزشگاه دو کتاب در طول دو ترم تدریس می شود که هر کتاب به ۳۳ جلسه ی ۲ ساعته زمان نیاز دارد.

slide12

ترم اول از اول مهر ماه تا آخر دی ماه و ترم دوم از بهمن تا اردیبهشت به طول می انجامد. در پایان ترم اول آزمونی برگزار می شود که در صورت قبولی به دوره بعد معرفی می شوید و در پایان ترم دوم هم در صورت قبولی در آزمون به سفارت ایتالیا معرفی می شوید تا بتوانید ویزای خود را اخذ کنید.

اگر تمایل به شرکت در کلاس ها ندارید و قبلا آن کتابها را خوانده اید یا می خواهید در سایر آموزشگاه ها این دوره را بگذرانید می توانید در امتحانات متفرقه مدرسه ایتالیایی شرکت کنید این امتحان هر سال در بهمن ماه برگزار می شود که به آن  Esterniمی گویند. در صورتی که به  ۱۶۰ سئوال از ۲۰۰ سئوال پاسخ صحیح دادید قبول می شود و شرط لازم برای اخذ ویزا را به دست می آورید.

بعد از معرفی به سفارت و اخذ ویزا می توانید با راهنمایی مشاورین در مدرسه ایتالیایی، شهر و رشته مورد نظر خود را از طریق سایت انتخاب کنید و به راحتی در دانشگاه مورد نظر پذیرش شوید.

یکی از شرایط سفارت برای سفر به ایتالیا این است که سفارت از شما می خواهد ۴۰۰۰ یورو با خود ببرید تا در سفر به ایتالیا به مشکلی برنخورید این پول را می توانید برای خودتان در ایتالیا هزینه کنید.